У засіданні районної Ради регіонального розвитку взяв участь голова Шполянської громади

На засіданні районної Ради регіонального розвитку Шполянського району за головування заступника облдержадміністрації Костянтина Омаргалієва, що відбулась 17 січня в Черкаській ОДА,  взяли участь представники Шполянської громади: міський голова Сергій Кравченко і начальник відділу економічного розвитку та інвестицій Наталія Коваль.

Розглядали проблемні питання в галузі медицини району:

• Щодо вирішення питань спільного фінансування для утримання Шполянської ЦРЛ;
  • Про проект «Будівництво амбулаторії загальної практики сімейної медицини» в селі Антонівка;
  • Про реконструкцію очисних споруд Шполянської ЦРЛ.

Питання спільного утримання ЦРЛ було вирішено позитивно. Адже воно розглядалось раніше безпосередньо в районі  і всі учасники співфінансування лікарні попередньо надали згоду виділяти кошти з місцевих бюджетів. Начальник фінансового управління Шполянської РДА Оксана Голуб запевнила Костянтина Омаргалієва, що наразі проблему з фінансуванням вирішено, що підтвердили присутні на засіданні міський голова Шполянської громади Сергій Кравченко, сільський голова Матусівської громади Василь Колісник, сільський голова Лип`янської громади Сергій Іщенко, голова Шполянської РДА Володимир Потапенко, голова Шполянської райради Олександр Кузуб.  В свою чергу заступник ОДА повідомив присутньому головному лікарю Шполянської ЦРЛ Василю Уманцю, що триматиме питання фінансування на особистому контролі.

В ході обговорення проблем ЦРЛ, представниками Шполянської громади було підняте питання щодо участі вторинної ланки медицини в медичній реформі, а саме перетворення в Комунальне Некомерційне Підприємство. В 2018 році успішно цей шлях пройшов заклад первинної медицини, що позитивно відобразилося на фінансуванні закладу.  З липня 2019 року бюджетні гроші підуть за пацієнтом на вторинний рівень меддопомоги – до поліклінік, де кожна людина зможе пройти безкоштовно обстеження, здати аналізи, отримати консультацію лікаря-спеціаліста. Це дасть змогу закладу самостійно заробляти додаткові кошти. Підтримали доцільність перетворення медичного закладу  і обласні, і районні очільники та начальники структурних підрозділів, а головний лікар ЦРЛ повідомив, що докладе всіх зусиль, щоб заклад було перетворено в 2019 році.

Якщо перше питання розглянули швидко і на досить позитивній ноті, то з наступними склалася дещо інша ситуація. Обома проектами,  будівництва Антонівської амбулаторії та реконструкцією очисних споруд ЦРЛ займається Департамент містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської ОДА. Присутній на засіданні заступник директора Департаменту Андрій Липкань намагався роз`яснити, чому за чотири роки реконструкції очисних споруд – вони і досі не введені в експлуатацію. Ґрунтовно описав ситуацію головний лікар ЦРЛ, який обурений халатністю чиновників та підрядників, які кошти використали, а роботу не виконали. Підсумував обговорення питання Костянтин Омаргалієв пообіцявши весною повернутися до цього питання, так як для технічного обстеження об`єкту реконструкції зараз несприятливі погодні умови.

А ось по питанню будівництву нової амбулаторії в Антонівці присутнім було повідомлено, що за результатами тендеру на визначення підрядника зараз розглядається скарга від учасників в Антимонопольному комітеті. Тож договір з підрядником буде заключено після вирішення всіх спорів, а амбулаторію будуватимуть у другому півріччі 2019 року.

Висновок за результатами наради можна підвести наступний:  питання, які можна вирішувати на рівні громади та району краще залишати саме тут, адже місцевій владі перш за все відомі потреби  людей, які проживають на території району. А питання будівництва та реконструкції в майбутньому необхідно передавати на місцевий рівень. Адже в профільних департаментах кіпи справ з усіх районів і вони не дуже переживають за темпи їх виконання та кошти витрачені з Державного та місцевих бюджетів. Це стосується і якості виконання робіт підрядниками, адже контролю на місцях немає, а потім недобросовісні підрядники зникають в невідомому напрямі. Тож надіятися на вирішення проблемних питань в області можна, але найкраще вирішувати їх самостійно на місцях.