28 липня — День хрещення Русі-України, День пам’яті святого, рівноапостольного князя Володимира

У 988 році князь Володимир, син князя Святослава, прийняв історичне рішення про хрещення Русі та хрестився сам з дружиною. Він став тією людиною, яка найбільше вплинула на подальший шлях Української держави.

       Епохальна подія Хрещення княжої Русі дала поштовх інтенсивному культурно-історичному розвитку на теренах нашої країни. Ця символічна дата не лише вписала Київську Русь в орбіту європейського християнського простору, а і сформувала історичний напрям розвитку української державності, визначила всі подальші віхи її становлення.

         Цей день для всіх українців, особливо вірян, фіксує і означає кілька принципових понять. Це — спадкоємність тисячолітньої історії України, нашої нації і держави. Це — неподільність Українського народу і його єдність навколо ідеї сильної держави і віри. Це — соборність усіх українців і всіх українських земель навколо рідної державної і духовної столиці — Києва.

Нехай великі звершення наших предків зміцнюють нашу волю та прагнення жити в успішній, реалізований, європейській країні.

Бажаємо всім українцям миру, злагоди, добробуту, міцного здоров’я, віри у власні сили!

Поділитись: