Про виготовлення документів для отримання дозволу на спеціальне водокористування

Відповідно ст. ст. 48, 49 Водного кодексу України всі суб’єкти господарювання, які здійснюють забір води з водних об’єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використовують воду та скидають забруднюючі речовини у водні об’єкти, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів, повинні отримати дозвіл на спеціальне водокористування.

З 4 червня 2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють відносини, пов’язані
з одержанням документів дозвільного характеру щодо спеціального водокористування», який передбачає внесення змін до Водного кодексу України. Змінилася процедура отримання дозволу на спеціальне водокористування, згідно ст. 49 Водного кодексу України та постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2002 № 321 «Про затвердження Порядку видачі дозволів на спеціальне водокористування та внесення змін до постанови  Кабінету Міністрів України від 10.08.1992 № 459» дозвіл видається територіальними органами Держводагентства.

Видачу дозволів на спеціальне водокористування на території Черкаської області здійснює – сектор у Черкаській області Державного агентства водних ресурсів України.

Повідомляємо, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження переліку платних послуг, які надаються бюджетними установами, що належать до сфери управління Державного агентства водних ресурсів” від 26.10.2011 № 1101, Регіональний офіс водних ресурсів
у Черкаській області надає послуги щодо розрахунку обґрунтування потреби

у воді для отримання суб’єктом господарської діяльності дозволу на спеціальне водокористування (забір води з підземних джерел для господарсько-побутових, сільськогосподарських та промислових потреб, для водопостачання населення, підприємств та організацій, а також забір або використання води з поверхневих джерел для виробничих потреб, поливу (зрошення) та риборозведення), та розробляє поточні технологічні нормативи використання питної води для суб’єктом господарської діяльності, які здійснюють передачу води населенню.

Консультації щодо розрахунку обґрунтування потреби у воді для отримання дозволу на спеціальне водокористування та поточні технологічні нормативи використання питної води можна отримати за адресою: 18000,
м. Черкаси, вул. Смілянська 118 (каб. 207-4), тел. 63-76-70.

Згідно інформації регіонального

офісу водних ресурсів у Черкаській обла