Для дітей захисників України із семи громад району підготували мистецьке дійство

3 вересня 2023 року центральна площа Шполи  перетворилася на територію щасливого дитинства.  Разом із батьками, педагогами, друзями й однолітками  сюди прийшли, а також приїхали шкільними автобусами діти, щоб у комунальному закладі «Центр культури і дозвілля» стати не лише глядачами, а й учасниками вистави-фентезі «Венздей».

З нагоди Дня знань, початку нового навчального року з ініціативи народного депутата України Андрія Стріхарського, за підтримки Шполянської міської ради театралізоване дійство відвідали 14 дітей загиблих  військовослужбовців, 35 учнів 1-7 класів з числа дітей- сиріт та дітей, які перебувають під опікою рідних, із нашої громади, а також 310  синів і донечок захисників України, які нині перебувають на фронті. Діти молодшого й середнього шкільного віку зі Шполянської, Звенигородської, Матусівської, Лип’янської, Єрківської, Катеринопільської та Мокрокалигірської громад поринули у світ сучасних декорацій,  яскравих костюмів,  упродовж 1,5 години насолоджувалися майстерною грою акторів, яка перенесла їх у таємничу школу Nevermor. Незабутні емоції  спілкування з улюбленою героїнею сучасних учнів – розумною дівчинкою Венздей, танцювальні руханки під запальні знайомі мелодії, жарти й таємниці,  щирі посмішки й солодка вата,  фотосесія й гостинці кожній дитині,- таким запам’ятається  цей вересневий день організаторам дійства – команді помічників та особисто Андрію Стріхарському, який на початку вистави привітав дітей зі стартом нового навчального року: «Сьогодні нам важливо підтримувати родини й дітей, які втратили своїх батьків у мирному житті й на війні та тих, чиї батьки нині перебувають на фронті або ж зникли безвісти. Ця вистава – наш подарунок наймолодшим жителям громад у центрі України, щоб вони відволіклися від повітряних тривог,  ще трішки відпочили напередодні нелегкого 9-місячного шкільного марафону, разом подякували за захист України мужнім воїнам».

«Наша вдячність – ініціатору ідеї – народному обранцю та організаторам вистави, дорослим і юним акторам Сучасного українського театру (режисер Дмитро Рачковський), зразкового дитячого хореографічного колективу (м.Київ), батькам, опікунам, педагогам, головам сусідніх громад, колективу працівників «Центру культури й дозвілля» на чолі з директором Лесею Осадчук. Перша вихідна неділя в новому навчальному році  промайнула легко, без повітряної тривоги. Разом у цей день нас згуртувала команда Андрія Стріхарського заради щасливих оченят, нестримних усмішок, незабутніх емоцій, відчуття безтурботності  й незламної віри в мирне майбуття. Працюємо й прагнемо, щоб дитинство нашої малечі було безхмарним, адже завдяки землякам-захисникам на території Черкащини не ведуться бойові дії», – розповів про мету заходу в.о. міського голови Шполянської міської ради Олег Кошовий.

Неодноразово під час театрального дійства з вуст маленьких нащадків борців за мир  у державі  лунало славне й сильне  сполучення важливих і цінних для всіх українців слів: «Героям Слава!». Завдяки Героям ми живемо, працюємо,  шкодуючи  зусиль для того, щоб наші діти були щасливими.

 

Поділитись:
Перейти до вмісту