Історія села Кримки

Кримки – село,центр сільської ради. Площа населеного пункту – 315,8 га. Кількість населення –781 осіб.

Там, де колись був густий непрохідний ліс, нині розташоване село Кримки.

Кажуть, що їхав тим лісом козак Михайло і зупинився на відпочинок. І так йому сподобалася місцевість, що вирішив він тут оселитися. Збудував хутір і назвав його Михайлівка.

У кінці XVI – на початку XVII ст. через село проходив чумацький шлях, по якому проїжджали чумаки в Крим по сіль і тут зупинялися на відпочинок. Це місце й донині зберігається під назвою «Зимівець». Крім чумаків, у Зимівці зупинялися гайдамаки, які часто бували в лісах, розташованих навколо Кримок.

За переказами, одним із власників села був поміщик Лізанде (Лісанде). Після нього селом володів Балевич. Його дружина славилася своєю жорстокістю. Біля панського будинку в той час була алея, обсаджена трояндами. Дівчина-кріпачка, яка доглядала за цими квітами, зірвала одну й прикріпила собі в коси. Пані Балкевичка, побачивши троянду в дівочих косах, наказала кріпакам, серед яких був у і наречений дівчини, відшмагати її різками – 25 різок на голе тіло. Дівчина, втікаючи, стрибнула в ставок і втопилась. А взимку на ставку, на тому самому місці, каталася на ковзанах панська дочка. Лід провалився, і панна теж втопилася.

Відомості про історію села, місцеві звичаї та обряди зібрано в музеї, розташованому в школі – завжди молодій та привітній.

Після війни в 1949 р. в селі відкрито бібліотеку. Нині бібліотечний фонд становить 8,5 тис. примірників.

У 1965 р. відкрито новий Будинок культури на 400 місць. У 1987 р. побудовано фельдшерсько-акушерський пункт.