У Шполянській громаді вшанували воїнів-інтернаціоналістів

15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-та річниця виведення військ з Республіки Афганістан.

Сьогодні у концертній залі Шполянської дитячої школи мистецтв заступник міського голови Віталій Плетінь та консультант з питань комунального забезпечення воїнів АТО та їх сімей та координації волонтерського руху Сергій Кепша взяли участь у зустрічі із ветеранами афганської війни, учасниками бойових дій.

Під час засідання обговорили важливі питання, які нині турбують воїнів-афганців. Ветерани-інтернаціорналісти отримали роз’яснення щодо отримання щорічної одноразової матеріальної допомоги, яка виділяється тяжко хворим, особам що потребують хірургічного втручання тощо.

Крім того, отримали відповіді на загострену наразі ситуацію – надання разової допомоги у вигляді твердого палива, зокрема дровами.
Як зазначив Віталій Плетінь, що комунальні служби, які проводять вирізку дерев мають право вирізати лише неліквідний сухостій чи повалені під час негоди дерева тощо на території міської громади. Така сировина, зазвичай, не дає якісної тепловіддачі під час опалення. Тому виникають певні складнощі у забезпеченні твердим паливом абсолютно всіх учасників бойових дій.

– В першу чергу отримуватимуть допомогу лише ті ветерани-військовослужбовці, що не користуються послугами з газопостачання, – сказав заступник голови. – Але міська рада клопотатиме за всіх бажаючих учасників бойових дій різних збройних конфліктів, аби вони мали змогу придбати дрова по пільговій ціні у Шполянському лісничому господарстві.

Учасників десятилітньої війни в Афганістані турбувало ще багато актуальних питань, які стосувались пільг медико-санітарного забезпечення, оформлення пенсій, субсидій на електроенергію та газопостачання, на які відповідали керівники та представники органів районної влади та Управління Пенсійного Фонду України.

За традицією у цей вікопомний день члени спілки воїнів Афганістану вшановують своїх побратимів, які, на жаль, не повернулись із радянсько-афганської війни покладанням квітів на могили центрального міського цвинтаря. У покладанні взяв участь консультант з питань комунального забезпечення воїнів АТО та їх сімей та координації волонтерського руху Сергій Кепша.

Вшанування учасників бойових дій на території інших держав продовжились велелюдним мітингом біля пам’ятного знаку воїнам, які виконували інтернаціональний обов’язок в Демократичній Республіці Афганістан у міському парку Слави.

Заступник міського голови Віталій Плетінь звертаючись до присутніх відзначив, що ветерани-афганці одними з перших проявили патріотизм під час Революції Гідності, пішли добровольцями в зону АТО, активно долучилися до волонтерського руху, котрий став потужною підтримкою для українського війська.

Наказом військового комісара Шполянського районного військового комісаріату за сумлінне виконання інтернаціонального обов’язку в Демократичній Республіці Афганістан та з нагоди відзначення Дня пам’яті воїнів-інтернаціоналістів нагрудним знаком «Ветеран війни – учасник бойових дій» нагородили – старшого прапорщика Анатолія Марцевича та сержанта Юрія Корчика.

Також, представники міської ради вшанували пам’ять загиблих солдат покладанням вінків біля меморіалу пам’яті воїнам-інтернаціоналістам, який знаходиться на Мар’янівському масиві.

Поділитись:
Перейти до вмісту