21 лютого – Міжнародний день рідної мови

День був встановлений у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.
В Україні кожного року українська мова активно розширює поле свого функціонування. Все більше представників молодших поколінь відчувають причетність до рідної мови та культури, все більше яскравих культурних проектів, зокрема фільмів і книжок, завойовують серця шанувальників. І сьогодні українська мова і культура – це креативна, динамічна субстанція, яка активно розвивається та доносить цікаві і непересічні смисли до всього світу.

У справі формування і захисту нашого інформаційного простору важливим є створення умов для продукування і поширення власного культурного продукту, зокрема українською мовою. Це складне завдання, у виконанні якого бере участь не лише верховна влада, а й органи місцевого самоврядування.

Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.

Сьогодні у сесійній залі Шполянської міської ради проходить флешмоб «Диктант єдності громади» приурочений Міжнародному дню рідної мови.
Жителі громади написанням диктанту довели, що наша об’єднана територіальна громада повноцінно реалізовує політику щодо захисту та розвитку української мови та культури.

Поділитись:
Перейти до вмісту