Робототехніки зі Шполянського ліцею дебютували на обласному фестивалі

Майже 5 місяців тренувань, 30 днів очікування фестивалю, який кілька разів переносився через зимову негоду, і ось вона прийшла – ця незабутня подія, що відбулася 17 лютого в Черкаській гімназії №9 імені О.М. Луценка.

     Неоціненний досвід, неймовірні враження, нові знайомства отримали команди «TechnoLEGO» та «Kapitoshka», до складу яких увійшли учні Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2- ліцей» Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади:

Педченко Юрій, Пашківський Богдан, Скрипник Олег, Борис Діана, Ткач Євгенія, Плахотник Владислав, Кажукало Олександр, Цяпкало Анастасія, Домчук Павло, Савлов Платон, Полуков Артем, Шепеляк Юрій, Слюсар Олексій, Каландирець Анатолій, Коваленко Данило. Юні робототехніки представляли Шполянську міську ОТГ на Черкаському регіональному фестивалі з робототехніки у турнірах FIRST LEGO League (міжнародна програма у сфері науки та технології серед дітей віком 9-16 років), в FIRST LEGO League Junior (міжнародна програма, створена для дітей 6-10 років з метою надихнути дітей початкової школи вивчати науку, технологію, математику, а також долучатися до вирішення актуальних світових питань за допомогою конструкторів LEGO).

Тема цьогорічного сезону «Вода і людина» неабияк зацікавила шполянських лего-інженерів. Дослідивши питання збереження, очищення води, учасник команди «Kapitoshka» – першокласник Павлик Домчук розповів журі про ідею очищення води від бактерій і вірусів за допомогою кремації тіл, які помирають від невиліковних хвороб, адже після їх поховання віруси і бактерії потрапляють в підземні води. Майбутній лікар- винахідник знає, що багато епідемій людство зупинило, застосовуючи методику спалювання. Ось чому він, як і більшість його друзів по команді, втілюють свої майбутні мрії про збереження Планети поки що на ігровому LEGO-полі з надією реалізувати здобуті знання в дорослому житті.

Разом із 20 командами з різних куточків Черкаської області юні ліцеїсти змагалися за можливість представляти регіон на всеукраїнському чемпіонаті.

Узявши участь у локаціях, побачивши багато ігор роботів та виконання місій на полі, гру роботів у сумо та слалом, команди, на думку суддів змагань – учителів інформатики та фізики Шполянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Шкарбана Вадима та Миндрула Бориса, гідно представили Шполянщину на фестивалі, отримавши нагороди в номінації «Найґрунтовніше дослідження». Попереду на робототехніків чекають насичені справи в гуртках під керівництвом педагогів-тренерів Толчініної Оксани, Вихристенко Аліни, Науменко Катерини, Цяпкало Ірини та Маштепи Уляни, які самовіддано вірять у розумові здібності своїх ерудованих учнів і докладають чимало зусиль щодо самоосвіти, Вітаємо учнів-учасників команд, їх тренерів, а також батьків з успішним першим виступом на регіональному фестивалі із робототехніки. Уперед до перемоги !

Поділитись:
Перейти до вмісту