У громаді підростає наукова еліта України

В Україні діє цілісна, багаторівнева система виявлення та відбору обдарованих дітей, яка відіграє визначальну роль у формуванні наукової еліти нації. Це Мала академія наук, слухачами якої можуть стати всі охочі учні 6–11 класів закладів загальної середньої освіти, які виявляють цікавість до наукової діяльності, хочуть одержати додаткові знання в окремих галузях науки та беруть участь у роботі секції чи гуртка.

Мала академія наук України, що створена на Шполянщині, сьогодні залучає дітей та учнівську молодь до науково-дослідницької, експериментальної, конструкторської, винахідницької, пошукової діяльності. Зміцнення її авторитету в освітній галузі сприяє зростанню чисельності учнів МАН.

Цього року до участі у регіональному етапі конкурсі-захисті робіт Малої академії наук долучилися 18 учнів закладів загальної середньої освіти об’єднаної територіальної громади. Після написання робіт за підтримки наукових керівників з числа педагогів, участі в оцінюванні навчальних досягнень з базових дисциплін, яке відбулося в м. Звенигородка, старшокласники Кулинич Вячеслав, Клюковський Мирослав, Кішук Каріна, Бубаренко Анастасія, Дяченко Анна, Задорожня Софія, Руденко Тетяна, Лепський Руслан, Надельнюк Анастасія, Колісник Тетяна, Марценюк Євгенія, Колісник Анна, Савченко Ірина, Скоблей Ольга, Запісецька Софія, Тесленко Марина, Музика Катерина та Двірник Юрій 17 та 18 лютого на базі Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького захищали наукові роботи у відділеннях «Математика», «Літературознавство, фольклористика та мистецтвознавство», «Історія», «Екологічні та аграрні науки», «Філософія та cуспільствознавство», «Комп’ютерні науки», «Хімія та біологія», «Фізика та астрономія».

За підсумками конкурсу маємо призові місця, які вибороли Бубаренко Анастасія, учениця 10 класу, та Руденко Тетяна, учениця 11 класу Шполянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5, посівши ІІ місця в обласному етапі конкурсу-захисту робіт МАН. Вони представляли свої роботи у секціях «Історичне краєзнавство». Тема роботи Бубаренко Анастасії «Сучасна символіка Шполянщини», керівник – учитель історії Завгородня Надія, а Руденко Тетяна дослідила тему «Сільське господарство Шполянського району», керівник-учитель географії Браганець Тетяна.

З кожним роком до наукового пошуку залучається дедалі більше обдарованих дітей нашої громади, схильних до проведення наукових досліджень і є призерами олімпіад.

Однин з пріоритетних напрямів роботи МАН України – це підвищення професійної компетентності вчителів. У 2017/2018 навчальному році майбутніх науковців виховали вчителі Шполянських НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2- ліцей», Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №3- гімназія» та Шполянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 Боїн Лариса, Толчініна Оксана, Шкарбан Лариса, Сімон Катерина, Каракаш Іван, Шевченко Людмила, Неб’янська Тетяна, Шевченко Оксана, Цяпкало Ірина, Любімова Людмила, Золотоверха Людмила, Кухар Лариса, Завгородня Надія, Седик Галина, Кошова Світлана, Браганець Тетяна, Лісогор Лариса, Книгиницька Марія, а вчитель історії Шполянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Шевчук Віктор брав участь в оцінюванні та захисті робіт учнів-членів Малої академії наук України.

Поділитись:
Перейти до вмісту