Шполянська міська рада об’єднаної територіальної громади поки що не має жодних законних підстав щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення, які розташовано за межами населених пунктів

На даний час майже всі земельні ділянки сільськогосподарського призначення розташовано за межами населених пунктів і перебувають у державній власності, а їх розпорядником є головні управління Держгеокадастру в областях. У Черкаській області – Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області.

Кабінет Міністрів України 31.01.2018 прийняв розпорядження, яким визначив лише механізм передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності від головних управлінь Держгеокадастру в областях у комунальну власність об’єднаних територіальних громад та порядок розпорядження Головними управліннями  землями до їх передачі до громад.

«Ми знайшли механізми передачі ОТГ всіх земель у власність. Це правда, – сказав Глава Уряду. – Мова про те, що Держгеокадастр відведе землю і передасть її ОТГ. І цю роботу потрібно завершити до кінця 2018 року.» (Згідно інформації Урядового порталу)

Даним розпорядженням Кабмін не передав земельні ділянки сільгоспризначення чи повноваження щодо їх розпорядження громадам, а доручив Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру забезпечити проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення державної власності з послідуючою передачею їх у власність об’єднаним територіальним громадам.

Згідно плану-графіку передачі земельних ділянок об’єднаним територіальним громадам у 2018 році, який затверджено в.о. Голови Держгеокадастру 05.02.2018, передачу земель до Шполянської міської об’єднаної територіальної громади заплановано на вересень.

На даний час Шполянська міська рада об’єднаної територіальної громади не є ні власником, ні розпорядним земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, і  не має жодних законних повноважень щодо їх передачі у власність або користування.

До передачі земель об’єднаним територіальним громадам сільськогосподарського призначення державної власності їх розпорядником є – головні управління Держгеокадастру в областях, які відповідно до вищезгаданого розпорядження Уряду повинні здійснювати передачу в користування або у власність земельні ділянки за погодженням з об’єднаними територіальними громадами шляхом прийняття відповідною радою рішення.

Передачу земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, включених до переліку земельних ділянок, права на які виставлені на земельні торги, в комунальну власність об’єднаних територіальних громад буде проведено після оприлюднення результатів земельних торгів та укладення договорів оренди таких земельних ділянок.

Тобто, Шполянська міська рада об’єднаної територіальної громади зможе розпоряджатися земельними ділянками сільськогосподарського призначення (крім земельних ділянок приватної власності), які розташовано за межами  с. Кримки, с. Скотареве та м. Шпола  лише після передачі Головним управлінням Держгеокадастру у Черкаській області сформованих за результатами інвентаризації земельних ділянок у власність громади.

До передачі земель до громади Шполянська міська рада може лише, після відповідного звернення Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, висловлювати свою позицію щодо можливості  передачі земельних ділянок у власність чи користування.

Довідково. Згідно  плану – графіку у 2018 році 26-ти об’єднаним територіальним громадам Черкаської області заплановано передати у комунальну власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності.

Поділитись:
Перейти до вмісту