У міській раді відбулась оперативна нарада медичних працівник закладів первинної ланки медицини

На порядку денному розглянули важливі питання присвячені виконанню заходів районної соціальної Програми протидії захворюванню на туберкульоз та виконанню соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДУ на 2014-2018 роки в Шполянському районі за 2017 рік.

Головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги Шполянської міської ради, Наталія Качан охарактеризувала загальну епідемічну ситуацію з туберкульозом в районі та в Україні вцілому. Наголосила на важливих складових попередження захворюваності насамперед  на Шполянщині.

За її словами, в 2017 році по району рентен флюрографічне  профілактичне обстеження населення складає 100 % від річного плану, яке  покращилось за рахунок міського населення. Існує незначна проблема з охопленням флюрографією сільських жителів, більшість з яких через похилий вік, наявність супутньої паталогії та відсутність коштів не можуть приїхати в флюрографічний кабінет на обстеження. Особливо низький відсоток обстежень за мирулий рік зареєстровано у Антонівській, Водянській, Матусівській сільських лікарських дільницях. Тож, медичними працівниками первинної медико-санітарної допомоги продовжуватиметься проводитись активне та пасивне виявлення туберкульозу шляхом скріпінгового флюрографічного обстеження та анкетуванням.

Щодо епідемісної ситуації захворюваності на ВІЛ/СНІД, як в Україні, області і в районі вона залишається складною.

Шполянським ЦПМСД з метою виявлення ВІЛ-інфекції впродовж 2017 та нинішнього років збільшуються обсяги обстеження  громадян, крім вагітних жінок та донорів. Але нині більшу увагу лікарі звертають на осіб, які належать до групи ризику (наркомани, особи з безладними статевими стосунками і наближені до них особи). В медзакладі затверджений Клінічний маршрут пацієнта при обстеженні швидкими тестами на ВІЛ, тримається на контролі виконання призначень лікарів ВІЛ-позитивним особам жіночої консультації та кабінету «Довіра», надання допомоги  дітям  з ВІЛ відповідно до затвердженого протоколу.

В засіданні взяли участь – заступник міського голови Сергій Заєць, завідувачі сільських АЗПСМ, лікарі ЗПСМ та педіатри Шполянської АЗПСМ.

 

Поділитись:
Перейти до вмісту