Орендарі приміщення кінотеатру «Космос» так вибирались що навіть бруківку прихватили

Після травневих вихідних мабуть чи не всі жителі міста помітили, що біля раніше охайного і привабливого на вид офісу «Світ вікон», який знаходився у приміщенні кінотеатру «Космос» не стало дверей, вікна і навіть брукованої доріжки. Нібито і викрадачів не було, і що трапилось  не всім зрозуміло.

Раніше кіноконцертна зала знаходилась у комунальній власності району, тому всі договори оренди на нежитлове приміщення між орендарями укладались із відділом культури і туризму Шполянської районної державної адміністрації.

Відповідно до прийнятого у лютому цього року рішення Шполянської районної ради кіноконцертна зала «Космос» перейшла у комунальну власність міської об’єднаної територіальної громади. Для приватних підприємців, які орендували це приміщення під офіси і магазини –  означало зміну власника об’єкта оренди. Звичайно,  це схвилювало орендарів, адже всілякі зміни завжди породжують сумніви і страх. До того ж раніше неодноразово звучало у пресі й про те, що за умови передачі  ККЗ «Космос» у власність громади, міська влада буде реалізовувати розроблений фаховими спеціалістами перспективний план культурно-економічного розвитку цього закладу культури, головна  ціль якого – відродження основного напрямку діяльності кінотеатру, а саме демонстрація кінофільмів у сучасному форматі.

Такі майбутні позитивні перспективи викликали переважно задоволення серед населення громади. Та як бачимо, колишній орендар приміщення ФОП Тишнюк Н.Г. (магазин «Світ вікон») далеко не в захваті від подібних перевтілень. Після дострокового припинення договору оренди з Шполянською міською радою (до речі листи про припинення договору оренди були розіслані всім орендарям вчасно – у місячний термін до дати припинення договорів), ФОП Тишнюк  Н.Г. вибиравшись, навіть бруковану плитку із прилеглої території з собою прихватила.

Слід також зазначити, що магазином «Світ вікон» під час оренди частини приміщення ККЗ «Космос», переслідуючи комерційний інтерес, були проведені значні умови поліпшення районного комунального майна, адже  від естетичного вигляду залежить імідж приватної установи, яка приваблює більшу кількість клієнтів.

Демонтувавши двері, вікно і навіть викладену бруковану доріжку, ФОП Тишнюк Н.Г. спотворили не лише приміщення кінотеатру, а й прилеглу територію будівлі, чим також ігнорувала норми чинного законодавства.

В цій ситуації поволі хочеться задуматись над ментальністю українського суспільства. Тут вона би, мабуть, складалась у намисто  із наступних перлин: хазяйновитість – універсальність – миролюбство – обдарованість – сентиментальність – кмітливість – хитрість – лукавство – провінційність – занижена самооцінка – “совковість” – наївність, інфантильність – недбалість – замкненість у своїй групі – скупість, жадібність…Таке різнобарв’я є доволі великим вмістом негативних якостей, але може по-різному трактуватись в залежності від обставин та умов застосування.

На жаль, сьогодні ставлення до комунального майна Шполянської громади у деяких підприємців та жителів – далеко як не до чогось свого.

 

 

Поділитись:
Перейти до вмісту