Червоні маки в небо, як символ вічного миру на землі

 

Сьогодні, 9 травня разом з усією Україною відзначає день Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні  вся Шполянська міська об’єднана територіальна громада. Урочистості проходять у місті Шпола, селах Кримки та Скотареве.

Хоробрість, непохитність, мужність, велика віра у Перемогу над ворогом – цим жив увесь український народ 73 роки тому. На долю українців випало достатньо випробувань, щоб кожен з нас усвідомив: Україна – велика держава, незалежність якої здобута надто дорогою ціною.

Шполяни зібрались  велелюдним мітингом у міському парку Слави, аби  привітати і доземно вклонитись стареньким ветеранам, за ратний подвиг у визволенні від нацизму під час  Другої світової війни, згадати у хвилині мовчання тих українців, які загинули на фронтах, партизанських підпіллях, концтаборах та примусових роботах. Віддати шану воїнам, які сьогодні боронять рідну Вітчизну від російського агресора на Сході, покласти вінки та квіти до Обеліску Слави та пам’ятника Невідомому солдату, послухати фронтові пісні у виконанні хору ветеранів війни та праці.

Привітали з Днем Перемоги  шанованих ветеранів та всіх присутніх представники місцевої влади Шполянщини – голова Шполянської міської ОТГ, Сергій Кравченко, голова Шполянської районної ради Олександр Кузуб, перший заступник голови Шполянської РДА, Юрій Козоріз, а також військовий комісар Шполянського військового комісаріату Євгеній Маловічко.

Міський голова Сергій Кравченко у своєму виступі зазначив про колосальний внесок українського народу у розгромі нацизму в Європі. А також, про значущість цієї складової, яка була довго невідома широкому загалу. І лише зараз – після Революції гідності, на фоні російської агресії День Перемоги відзначається у власній системі координат

У нашому календарі – 9 травня, День Перемоги, завжди буде червоним, як ці маки, що символізують пам’ять про всіх загиблих, – сказав Сергій Володимирович.

В знак миру на всій землі діти випустили у небо червоні кульки у формі маків. Це був один із найзворушливіших моментів урочистого дійства.

У місті заходи із вшанування пам’яті жертв війни продовжились біля могили двом сержантам-розвідникам Першої повітряно-десантної армії та могили жертвам фашистського нашестя, які знаходяться у Дар’ївському парку.  В них взяли участь заступник міського голови Віталій Плетінь та керуюча справами виконавчого комітету міської ради Тетяна Герус.

Поряд з цим, урочистості пройшли й в населених пунктах громади -Кримках та Скотареве.

Секретар міської ради Тетяна Каландирець привітала всіх жителів села Кримки з величним Днем Перемоги. Разом із старостою села Миколою Запорожцем відвідали та вручили подарунок ветерану, учаснику бойових дій  – Івану Коліснику.

Жителів села Скотареве на урочистому заході вітав заступник міського голови Сергій Заєць.

Висловлюємо вдячність всім жителям громади, які долучилися до участі в урочистостях до Дня Перемоги!

Поділитись:
Перейти до вмісту