Патріотами не народжуються. Ними стають у процесі становлення особистості

Виховання патріотичних почуттів у молоді в розрізі подій сьогодення набуває дедалі більшої актуальності. Важливо у стінах школи сформувати готовність до виконання конституційного обов’язку та удосконалення життєво необхідних умінь та навичок кожної молодої людини. У сучасних умовах розвитку України надзвичайно важливе значення має військово-патріотичне виховання молоді, удосконалення умінь і навичок із предметів «Захист Вітчизни» та «Медико-санітарна підготовка», популяризація здорового способу життя.

З цією метою та відповідно до навчальної програми з предмету «Захист Вітчизни» 18-19 квітня та 4 травня під керівництвом відділу освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту, культури й туризму Шполянської міської ради у співпраці з районним військкоматом організовано навчально-польові збори для учнів 11-х класів на базі 4 закладів загальної середньої освіти Шполянської міської ради. Цього року у зборах взяли участь 46 учнів та 6 вчителів предмету “Захист Вітчизни”. Під час зборів відпрацьовані практичні дії солдата в бою, дії в обороні і в наступі у складі бойової групи, пересування на полі бою різними способами; спостереження за полем бою, виявляння цілей, визначення їх положення на місцевості і доповідь про результати спостереження; нормативи з тактичної підготовки. Учасники навчально-польових зборів виконали вправи стрільби з пневматичної гвинтівки, склали контрольні нормативи з прикладної фізичної підготовки. Майбутні захисники Вітчизни, рухаючись за азимутом, долали смугу перешкод. Особливо слід відзначити професіоналізм педагогів «Захисту Вітчизни, які подбали не тільки про теоретико-фізичну підготовку, а й відповідний зовнішній вигляд учнів. У той час, як хлопці демонстрували свою фізичну вправність, дівчата на практиці закріплювали теоретичні знання з надання медичної допомоги у разі виникнення надзвичайної ситуації на базі КЗ «Шполянський районний ЦПМСД».Набутий практичний досвід допоможе у майбутньому зорієнтуватися у будь-якій непередбачуваній ситуації, а може, й врятує чиєсь життя.


Теорія теорією… А подивитись, як насправді відбувається підготовка прикордонників, мали змогу в рамках продовження навчально-польових зборів 43 юнаки закладів загальної середньої освіти, які відвідали 4 травня Навчальний центр підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота.

Хлопці побачили, як проходять військові навчання, ознайомились із матеріально-технічною базою центру, з різними видами зброї, побачили військову техніку, пройшли навчальні стрільби з бойової зброї АК-74 калібром 5,45 мм. Саме тут юнаки мали змогу відчути себе справжніми захисниками Вітчизни, а вчителі предмета «Захист Вітчизни» вкотре переконалися, що патріотичне виховання здійснюється як на уроках, так і під час позакласної роботи. Адже саме таке виховання формує патріотичні почуття, готовність до захисту Батьківщини та спонукає до фізичного вдосконалення, вивчення бойових традицій українського народу. Навчально-польові збори, які промайнули дуже швидко, запевнили: молоде покоління виростає готовим до захисту Вітчизни.

Поділитись:
Перейти до вмісту