Шполяни вшанували День пам’яті жертв політичних репресій

     Щороку в третю неділю травня відповідно до Указу Президента України  наша держава вшановує пам’ять жертв політичних репресій задля привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства.

Відповідні вшанування пройшли й в адмінцентрі Шполянської громади, участь у яких взяли представники міської влади – заступник міського голови Сергій Заєць та керуюча справами виконавчого комітету міської ради Тетяна Герус.

За роки правління тоталітарного режиму СРСР внаслідок кривавих політичних репресій загинули мільйони українців. А сьогодні Україна заново опинилася під прицілом агресії злочинного політичного режиму, який впроваджує Російська Федерація.

Більше 50 українських громадян опинилися в російських тюрмах за надуманими звинуваченнями і безпідставно утримуються в російських СІЗО. Частина з них вже отримали чималі тюремні терміни. Серед них Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Микола Карп’юк, Станіслав Клих та інші.

Дії Росії були засуджені іноземними державами, міжнародними інституціями та відомими політичними і культурними діячами.

На жаль, ці страшні події попереднього століття з роками не залишилися в минулому та не збереглися виключно у нашій пам’яті та історії. Навпаки – сьогодні вони набувають гострої актуальності і ставлять перед суспільством нові виклики. Відповідно їх відзначення та вшанування набуло для України ще важливішого значення.

 

 

 

 

Поділитись:
Перейти до вмісту