Основа енергетичної незалежності – спроможність громад впроваджувати заходи із енергозбереження

Регіональне представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, ГО «Енергійна країна» та Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України з 2017 року започаткували Програму сприяння підвищення енергоефективності об’єднаних територіальних громад України.

Протягом 2018 року в рамках Програми  в дев’яти об’єднаних громадах України  будуть проведені практичні семінари за участю відомих експертів з енергоефективності та будуть ініційовані нові енергоефективні проекти та програми.

Вчора, 30 квітня в залі засідань Шполянської міської ради ОТГ відбувся семінар на тему: «Комплексний підхід до енергоефективності  в об’єднаній територіальній громаді».

В семінарі взяли участь представники Шполянської, Мліївської та Матусівської об’єднаних територіальних громад, місцеві старости, профільні спеціалісти ОТГ, представники Шполянської районної ради, керівники закладів комунальної форми власності, головні інженери закладів комунальної форми власності, депутати місцевої ради, громадські активісти, ЗМІ.

Присутніх привітали: представник Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, Марія Коваль, директор з розвитку ГО «Енергійна країна», Вікторія Годік, начальник відділу економічного розвитку та інвестицій Шполянської міської ради ОТГ, Наталія Коваль. Також участь у семінар взяв Марсель Рьотіг, директор Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.

Про комплексний підхід до впровадження енергоефективності в громаді на семінарі розповіли – експерт з питань енергоефективності ГО «Клуб мерів» (м. Київ), Володимир Печерський та експерт ГО «Експертна платформа з енергоефективності», Сергій Парасочка (м.Полтава)

Володимир Печерський в своїй доповіді акцентував увагу саме на доцільності і вигідності поширення енергоефективних технологій в громаді, а також з чого починати процес становлення.

Сергій Парасочка розповів про технічні та організаційні інструменти впровадження проектів енергоефективності – особливості споживання електронергії у громадських будівлях, можливі напрямки впровадження заходів з підвищення енергоефективності у будівлях, в тому числі за умов ЕСКО-контрактів.

Перехід від старих технологій до нових також потребує коштів, але ж неможливо взяти гроші там, де їх ледь вистачає на виживання. Тож, де шукати кошти та як до них підступитися? Відповіді на ці запитання представники територіальних громад на семінарі отримали від Юлії Кірвас, голови правління ГС «Одеський регіональний енергетичний кластер» (м.Одеса). За її словами, в процесі  організації фінансових механізмів є немало важливим  залучення міжнародної матеріально-технічної допомоги до проектів енергоефективності громади.

У Шполянській міській громадів в Стратегічному плані розвитку одним із пунктів є підвищення  енергоефективності, а саме: впровадження заходів з енергозбереження в соціальній сфері та розвиток альтернативної енергетики.

Втім, робота із написання стратегії енергетичного розвитку – це кропітка робота і участь у міжнародних програмах – тяжка праця, а не пусті балачки.     Якщо громада не хоче трошки напружитись і виконати поставлені умови, донор не витрачатиме на нього ані свій час, ані кошти.

Проте місцева влада Шполянської об’єднаної громади позитивно направлена в цьому плані,  особливо коли є організація серед жителів громади і фахівці, які готові допомогти і з визначенням пріоритетних завдань, і з написанням програм, і з пошуком грантодавців. Головне в цій справі — бажання підвищити рівень життя людей.

Поділитись:
Перейти до вмісту