Будьте обережні на воді!

Вода – чудодійний засіб оздоровлення організму. Купання зміцнює і загартовує організм, відновлює сили, приносить задоволення, проте не слід забувати, що вода може бути  безжальною до тих, хто нехтує правилами безпеки.

   Основні правила поведінки на воді:

–  Купатися слід у спеціально відведених для цього місцях в сонячну, безвітряну погоду.
–  Тривалість купання повинна бути на початку до 5 хвилин, а надалі поступово зростати.
– Після прийняття їжі купатися можна не раніше ніж через 1,5-2 години.
– Перебуваючи у воді, не стійте на одному місці, активно рухайтесь, плавайте.
–  Не рекомендується купатися поодинці біля крутих і зарослих густою рослинністю берегів.
– Не забувайте про самоконтроль. Особливо обережними повинні бути особи, які страждають на серцево-судинні захворювання, час  перебування у воді повинен обмежуватися 2-3 хвилинами. Повітряні ванни можна приймати тільки під навісом чи в затінку.
– Перед купанням потрібно відпочивати. Спітнілому входити у воду не рекомендується. Перед зануренням у воду необхідно змочити обличчя та плечі. Це особливо важливо для тих, хто купається вперше в сезоні. Не купайтесь у негоду, при сильному вітрі та великій хвилі.
– Не вміючи плавати, не заходьте у воду глибше пояса, щоб не оступитися і не потрапити на глибоке місце, в яму, чи не опинитися на сильній течії.
– Будьте обережні при користуванні надувними матрацами і камерами. Вони підвладні навіть слабкій течії і легко можуть відпливти від берега.
– Під час купання не подавайте оманливих сигналів про допомогу.
– Не запливайте за буї, які визначають зону купання.
– Якщо вас захопило плином, не намагайтеся з ним боротися. Треба плисти униз за течією, поступово, під невеличким кутом, наближаючись до берега.
– Не розгублюйтеся, навіть якщо ви потрапили у вир. Необхідно набрати побільше повітря в легені, зануритись у воду і, зробивши сильний ривок вбік, спливти.

 

  У разі виявлення нещасного випадку на воді одразу телефонуйте 101!!!!!

 

 

Поділитись:
Перейти до вмісту