У Шполі запрацював новий оглядовий кабінет для жінок

У Шполянській амбулаторії загальної практики-сімейної медицини відкрили кабінет долікарського огляду для жінок.  Про таке сучасне обладнання довго мріяли всі медпрацівники  Центру первинної медико-санітарної допомоги.

Головний лікар Центру, Наталія Качан повідомила, що останнім часом головною проблемою у сфері охорони здоров’я стає підвищений рівень саме жіночих онкологічних захворювань. Аби ефективніше запобігати цій проблемі, хворобу потрібно виявляти на ранніх стадіях.

  • Близько 5-ти років намагались відкрити такий кабінет, адже  це дуже зручно як і самим пацієнтам так і медпрацівнику, що оглядає. Писали листи до обласного управління охорони здоров’я, намагались знайти кошти в районному бюджеті, та завжди виникали певні труднощі. Проблема почала вирішуватись з початку цього року, коли заклад первинної медицини  перейшов у комунальну власність міської об’єднаної громади. Ми відразу відчули потужну підтримку з боку  влади та депутатів, – зазначила Наталія Георгіївна.

Нинішнього року в ремонт та модернізацію закладів медицини первинної ланки  із міського бюджету спрямовано вагомий фінансовий ресурс. Лише на обладнання  нового кабінету долікарського огляду витрачено 180 тис. грн. За ці кошти проведено внутрішній капітальний ремонт двох кімнат, придбано меблі, сучасне медичне обладнання.

Жінок оглядатимуть на новому гінекологічному кріслі з електричним приводом призначеним для приміщення на нього жінок при гінекологічних обстеженнях, проведення різних процедур, а також при малих хірургічних втручаннях. В кабінеті також встановлено бойлер, який забезпечуватиме подачу гарячої води, працюватиме електронна база даних результатів обстежень.

Відтак, всі жінки Шполянської громади  та району зможуть пезперешкодно пройти  профілактичий огляд з метою раннього виявлення гінекологічних захворювань, передпухлинних та ракових захворювань жіночих статевих органів і молочної залози.

Огляд проводитиме кваліфікований акушер Ольга Зданевич. Головне її завдання – це попередити ракові захворювання серед жінок за допомогою ранньої діагностики, тобто здійсненням різного виду аналізів.

 

 

 

 

Поділитись:
Перейти до вмісту