Депутати об’єднаної громади затвердили ставки місцевих податків

На ХХ позачерговій сесії міської ради, депутати затвердили ставки місцевих податків на майно, єдиного податку, транспортного податку, податку на майно (в частині плати за землю) та встановили орендну плату за землю на 2019 рік. Незмінними залишились – єдиний податок (спрощеної системи оподаткування) та ставок єдиного податку; податок на майно (в частині податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки); податок на майно (в частині транспортного податку).

З ініціативи міського голови Сергія Кравченка, яку підтримали профільні депутатські комісії міські депутати встановити більш справедливу ставку податку на майно (в частині плати за землю) на території Шполянської ОТГ на 2019 рік.  Відтепер  податки (відсотків нормативної грошової оцінки) за земельні ділянки за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено для земель сільськогосподарського призначення (для ведення товарного сільськогосподарського виробництва) для юридичних осіб та фізичних осіб встановили на рівні 1,57 %. Це в свою чергу урівняє законних і незаконних орендарів земельних ділянок, які сплачують податки до місцевого бюджету. Затверджена ставка податку не впливає на особисті селянські господарства та городи.

Під час прийняття рішення про встановлення орендної плати за землю на території Шполянської міської ОТГ на 2019 рік, депутатський корпус  також затвердив перелік пільг для фізичних та юридичних осіб наданих відповідно  Податкового кодексу України, із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та пільг на фізичних та юридичних, наданих відповідно Податкового кодексу України, із сплати земельного податку.

Відтепер орендна плата за категорією «інші види» цільового призначення земель з 5% зросте до 5,5%. Ну думку міського голови, таке рішення місцевої ради спонукатиме користувачів цих земель оформляти земельні ділянки у певний статус (приміром: розміщення та експлуатація основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов’язані користуванням надрами тощо) і сплачувати іншу, значно нижчу, орендну ставку у відповідному відсотковому еквіваленті.

 

 

Поділитись:
Перейти до вмісту