Івана Купала – феєричне дійство та незвичні забави у Шполянській громаді

За народною  традицією з 6 на 7 липня українці зустрічають найзагадковішу ніч на Івана Купала. Адже цього дня існує безліч цікавих традицій – молоді дівчата плетуть вінки, аби кинути їх у воду і знайти свого судженого. Ще у Купальську ніч прийнято стрибати через багаття: наші предки вірили, що всього один такий стрибок виліковує від пристріту і хвороб, а заодно робить людину щасливішою і вдачливою. Якщо ж стрибала через багаття пара, і їм вдавалося не розтиснути в стрибку рук, то вважалося, що відтепер закохані будуть разом усе життя.

У Шполянській міській об’єднаній територіальній громаді народні гуляння проходили протягом двох днів за давно відомим сценарієм, але це не означає, що святкування  було без родзинок.

Грандіозне дійство відбулось 7 липня у місті Шпола біля Червоного ставу.  Під відкритим небом пройшла  святкова хода із запальними народними піснями від середмістя до водоймища. Там для гостей підготували  спеціальні обрядові фотозони з Русалками, Водяним та Мавками.  В єднанні з природою на траві для всіх бажаючих  відбулись майстер-класи.  Потому – народні гуляння, конкурси та розваги, привітання від найкращих співочих і танцювальних колективів об’єднаної громади. З дозволу Водяного дівчата пустили вінки на воду – на щастя, на кращу долю…

Перед магічним обрядом запалення Купальського вогнища, феєрично виступив Театр Вогню «Сварожичі».  Вогняне шоу в адмінцентрі громади відбулося вперше, тому враження у всіх присутніх лишились емоційними і незабутніми.

На день раніше, 6 липня, Івана Купала святкували у селах громади – Кримках та Скотареве.

У селі Скотареве народні гуляння розгорнулись  на галявині біля будинку культури.  Виступи талановитих колективів, частування, прикрашання та задобрення Марени, бешкетування Водяного із Русалками, конкурс на кращий вінок, а потім пускання їх у воду.  Цікаво було й шанувальникам футболу – на спортивному полі пройшов товариський футбольний матч, між командами м. Шпола та села Скотареве. Цього дня до села з’їхалися чимало гостей, аби просто відпочити,  поспілкуватись і просто насолодитись культурним дійством.

Паралельно із скотарівцями, у своєму селі на просторі біля водойми, за такими ж традиціями гуляли свято Купала й жителі села Кримки.

         Цікаву і змістовну програму  для жителів громади організували за підтримки Шполянської міської ради ОТГ, участі: Центру культури та дозвілля (директор Л.Осадчук), філії Центру – с. Кримки (завідувач О. Поліщук), с. Скотареве (завідувач Г. Шинкаренко); народного аматорського колективу «Берегиня» (керівник Л. Поліщук), колективу народних інструментів «Вечорниці» та його супутника «Соловейко»  (керівник С. Мельник), естрадного гурту «Шанс» (керівник Ю. Присяжний), народного танцювального колективу «Барвінок» (керівник Е. Пресліцький), зразкового танцювального колективу «Еліт» (керівник Л. Осадчук), учасників театральної студії «Сяйво слів»(керівник О. Гень) та вихованців дитячо-юнацької телестудії «Ми» (керівник Л. Бондаренко); комунальним закладам позашкільної освіти – Шполянському центру еколого-натуралістичної творчості (директор Л. Струк), Шполянському центру дитячої та юнацької творчості (директор Л. Бондаренко), Шполянському центру науково-технічної творчості (директор Л. Усик). Окрема подяка за облаштування комунікацій та прибирання територій – КП «Благоустрій» (директор М. Нарадько). А також, за підтримки  ПрАТ «Шполянський завод продтоварів», які надали  солодощі для дітей та приватним підприємцям – Максиму Ващенку – за безкоштовне морозиво та Івану Дубині – за безкоштовні напої для учасників футбольних команд у селі Скотареве.

 

 

 

 

Поділитись:
Перейти до вмісту