До складу Шполянської ОТГ виявило бажання приєднатися ще одне село

Вчора, 24 липня у селі Капустине, Шполянського району відбулись громадські слухання щодо приєднання до Шполянської міської ОТГ.  Ініціаторами об’єднання стали сільський голова Наталія Колісник та депутатський корпус сільської ради.  Останню ж крапку, у відповідному, демократичному рішенні поставили самі жителі села, які одноголосно підтримали винесену пропозицію.

На сходку села зійшлося більше сотні громадян. В громадських обговореннях взяли участь також голова Шполянської міської ОТГ, Сергій Кравченко, голова Шполянської районної ради, Олександр Кузуб, старости сіл міської громади, місцеві ЗМІ.

У промові до присутніх щодо реформи децентралізації, сільський голова Наталія Колісник зазначила, що після приєднання Капустине до громади,  всі податки лишатимуться в селі. Тобто ті гроші, які йдуть зараз до районного бюджету з людських паїв, заробітних плат, які практично не мають прозорого використання і розприділення, надходитимуть до бюджету громади саме на розвиток  села Капустине.

  • Це досить не маленькі суми, тільки місцеве підприємство «Агро-Прогрес» сплачує більше 800 тисяч гривень на рік, – сказала Наталія Валентинівна, – а також сільські жителі громади отримають від Держави субвенцію на розвиток інфраструктури – ремонт доріг, тротуарів, освітлення тощо.

Також, перед громадою села Капустине виступив очільник Шполянської міської ОТГ Сергій Кравченко. Він розповів людям про  переваги впливу реформи децентралізації на розвиток сільської місцевості виходячи вже з власного досвіду. Сергій Володимирович наголосив  про виваженість і важливість прийняття даного рішення, адже від того залежить майбутнє їхнього села.  А також, пообіцяв у разі приєднання Капустине до Шполянської громади, разом докладати зусиль задля змін на краще і втілювати їх у життя. Опісля промови міський голова поспілкувався з присутніми у формі діалогу. Люди отримали відповіді на найболючіші проблеми, що турбують не лише капустинців, а майже всіх сільських жителів України – транспортне сполучення з адмінцентром, якість доріг, екологічна безпека, освітлення, розвиток освіти, медицини, культури та спорту на селі тощо.

Про загальну характеристику процесу об’єднання громад на Черкащині розповів  голова районної ради Олександр Кузуб.

Найбільше запитань у жителів виникло до старост сіл Кримки та Скотареве – Миколи Запорожця та Андрія Запісецького, адже вони достеменно знають позитивні перевтілення серед своїх громад.

Їхні відповіді розвіяли давно вигадані міфи про закриття шкіл чи дитячих садочків та ФАПів, або наприклад – куди подінеться сільрада? як будуть надаватись далі адмінпослуги? всі кошти йтимуть на розвиток лише адмінцентру, а не села? і т.д.

Стороста села Скотареве, Андрій Запісецький зазначив, що цьогоріч вони вже отримали майже півмільйона гривень та будують тротуар через все село. Розповів за кошти, які  можна  отримати на кожного жителя  з державної субвенції і використати їх  на розвиток рідної місцини.

Староста села Кримки, Микола Запорожець зауважив на тому, що міська влада постійно піклується про села, які ввійшли до ОТГ. ФАПи, школи, клуби, сільські ради навпаки постійно вдосконалюють свою роботу, а не занепадають. Також  працюють на постійній основі  комунальні служби, обслуговуючи благоустрій села та кладовищ.

Провівши конструктивні діалоги та обговорення капустинців між сільською, районною владою та керівництвом об’єднаної громади жителі прийняли виважене рішення.

        Люди села Капустине, Шполянського району у кількості 127 осіб одноголосно проголосували приєднатися до Шполянської міської об’єднаної територіальної громади.

Демократичну думку громадян лишається лише затвердити депутатам сільської ради та депутатському корпусу Шполянської міської ради ОТГ.

Зазначимо, що громада села Капустине мала три пропозиції щодо об’єднання: до Стецівської громади, до Васильківської громади та Шполянської ОТГ. За результатами попередньо проведеного опитування,    90 % жителів села Капустине віддали перевагу ввійти саме до складу Шполянської ОТГ.

Поділитись:
Перейти до вмісту