Депутати задекларували дорожню карту по вирішенню питань з управління відходами в громаді

Сьогодні на сесії міської ради затверджено Програму поводження з твердими побутовими відходами на території Шполянської міської об`єднаної територіальної громади на 2018-2020 рр.

Програму розробила депутатська тимчасова контрольна комісія, яка була створена на початку червня. Депутати майже два місяці спільно з профільними відділами та комунальними підприємствами детально вивчали існуючий стан сміттєзвалища в місті, стан комунальної техніки та засоби збирання, утилізації сміття як у місті так і в селах громади. Після того депутати ознайомилися з найкращими практиками поводження з твердими побутовими відходами в Україні, взяли до уваги приклади інших громад та міст.

Голова тимчасової комісії Михайло Богач наголошує: «На цей час ми підбираємо оптимальну модель структури поводження з відходами в громаді. Враховували і те, що до складу громади входять села, в яких взагалі немає власних комунальних підприємств. Поводження зі сміттям є одним з найактуальніших питань сьогодення, хоч вирішення його і потребує довготривалого часу та чималих коштів».

Програма передбачає декілька складових втілення. Насамперед це повне охоплення території населених пунктів громади послугами зі збору та вивезення ТПВ. Приведення до належного стану існуючого сміттєзвалища. Поступове оновлення контейнерного господарства та сміттєвозів для впровадження системи роздільного збирання ТПВ. Підвищення рівня відповідальності та екологічної культури населення. Створення потужностей з сортування  ТПВ на сміттєзвалищі.

  • Розуміння та підтримка депутатського корпусу у питанні удосконалення сфери поводження з відходами дуже важлива для нашої громади. Зрозуміло, що одразу знайти кошти на всі заходи Програми не реально. Але ми маємо надію на державну підтримку щодо співфінансування заходів. Також поступово виділятимуться кошти і з місцевого бюджету, – підсумував рішення ради  міський голова Сергій Кравченко.

 

Поділитись:
Перейти до вмісту