Центр зайнятості та Шполянська ОТГ об’єднують зусилля

Про послуги служби зайнятості, інноваційні підходи в її роботі, створення нових робочих місць, організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру, а також ряд інших, не менш важливих питань з соціально-економічного життя громади, йшлося під час робочої зустрічі міського голови Шполянської ОТГ Сергія Кравченка з начальником Шполянської районної філії Черкаського центру зайнятості Ігоря Мусюри. До обговорення спільних питань долучилися начальники відділів виконкому міської ради та спеціалісти центру зайнятості.

В ході ділової розмови обговорювалися проблемні питання щодо працевлаштування жителів громади та шляхи їх вирішення.

  • Сьогодні центр зайнятості є установою, яка виконує сервісну соціальну функцію, надаючи допомогу людям, і завжди відкрита до співпраці, – зазначив у розмові начальник Шполянської філії центру зайнятості. – Для роботодавців ми пропонуємо широкий спектр послуг щодо підбору персоналу, не зупиняємось на традиційних формах роботи, шукаємо зв’язки з роботодавцями і тими, хто шукає місце роботи. Тому саме в такому  діалозі  ми зможемо напрацювати дійсно нові аспекти подальшої співпраці, що в результаті допоможе роботодавцю отримати кваліфікованого співробітника, а безробітнимстабільну роботу, – наголосив Ігор Мусюра.

Окрему увагу під час зустрічі  приділили організації громадських та сезонних робіт на території Шполянської громади. Як зазначив міський голова Сергій Кравченко, цим завдянням займається заступник з питань житлово-комунального господарства та старости сіл. Таким чином, особливо у сільській місцевості, у кожного безробітного з’являється шанс отримати не лише додаткову матеріальну підтримку, але й внести свій вклад у розвиток і добробут свого населеного пункту. Так, лише протягом 2018 року до участі у оплачуваних громадських роботах у Шполянській міській громаді було залучено 25 осіб та виділено кошти в сумі 74 тис. грн. із міського бюджету.

У свою чергу начальник районної філії центру зайнятості Ігор Мусюра наголосив, що в умовах загострення проблеми працевлаштування набуває великого значення питання щодо правильного вибору професії, з урахуванням не тільки побажань людини, а й потреб ринку праці. Саме тому, сьогодні важливо і проведення планомірної, постійної профорієнтаційної роботи із шкільною молоддю. У цій сфері актуальна співпраці із відділом освіти міської громади, адже є багато учнів, які цього року не вступили до  «вишів» чи інших навчальних закладів. Аби зменшити ризики збільшення безробіття серед молоді, фахівці Центру пропонують професійне  навчання (перенавчання) на здобуття робітничих професій різного напрямку, яке триває протягом півроку на безкоштовній основі. Зазначимо також, що в навчанні можуть брати участь абсолютно всі працездатні вікові категорії населення, які не досягли пенсійного віку.

Одним із актуальних питань, яке розглядалося на зустрічі було питання щодо легалізації зайнятості населення громади.  Відзначено, що саме легалізація робочих місць та підвищення рівня заробітної плати є підґрунтям для поліпшення добробуту населення.

  • Основним джерелом наповнення бюджету громади є податок на доходи фізичних осіб, тому для нас дуже важливо, щоб кожна людина, яка працює в приватного підприємця або на підприємстві, була оформлена на законних підставах, а заробітна плата виплачувалася не «в конвертах», – наголосив міський голова Сергій Кравченко.

Обговорили й соціальний напрямок: а саме, виділення коштів із міського бюджету на виплати допомоги по безробіттю, зокрема учасникам АТО, їх сім’ям та іншим соціально незахищеним верстам населення.

У підсумках зустрічі дійшли висновку, що порівняно з минулим роком відбувся позитивний поступ соціально-економічного розвитку громади. Лише по місту Шпола в 2017 році було зареєстровано 700 безробітних, це майже вдвічі більше ніж в нинішньому 2018-му (380осіб). Але ще багато завдань та планів потрібно реалізувати для подальшого її успішного розвитку. Тому обоє із сторін ділової зустрічі переконані, що лише спільна злагоджена співпраця між міською радою, її виконавчими органами, жителями громади, керівниками підприємств, організацій та установ дозволить підтримувати добробут та процвітання громади.

 

Шполянська районна філія Черкаського центру  зайнятості готова сприяти у вирішені питань зайнятості мешканців громади та розвитку інфраструктури території.

Поділитись:
Перейти до вмісту