Вечір пам’яті: у міському дитячому парку вшанували пам’ять героїв, що віддали життя за волю України

На захід зібрались учасники бойових дій в зоні АТО, матері, дружини та діти загиблих воїнів,  небайдужі містяни, аби вшанувати пам’ять загиблих героїв та вклонитися тим, хто вижив.

Організатори дійства оформили місце проведення поєднанням атрибутів війни (снарядами градів), національними символами та засвіченими лампадками – в знак вічної пам’яті і скорботи за синами України.

Чотири роки тому з 24 по 29 серпня тривали криваві бої за важливий стратегічний об’єкт Донбасу – місто Іловайськ. Для українців це найбільша трагедія в історії сучасної України, і запам’яталась  вона як Іловайський котел. Трагічна дата об’єднала людей, адже кожному із нас є кому сказати «дякую» за мир. Саме таким спогадом розпочали захід і приєднались до всіх великих міст України, які вшановують пам’ять загиблих за її свободу.

Присутні схилили голови у хвилині мовчання. В перших рядах стояли матері, дружини та діти тримаючи  портрети своїх найрідніших, котрих вже ніколи побачать, не обнімуть і не пригорнуться до сильного плеча…. Їх забрала ця загарбницька російсько-українська війна.

На жаль, війна триває і зараз. Східні кордони продовжують оберігати наші солдати аби нам продовжувало світити сонце  і сміялись наші діти.               Прозвучала концертна програма гурту «Шанс» КЗ «Центру культури та дозвілля». Мистецькі аматори цього колективу побували зі своїми концертами майже у всіх гарячих точках передової Донецької та Луганської областей. Виступали перед  бійцями 80-го окремого десантно-штурмового батальйону. Їхнім виступам аплодували в Палаці культури ст. Луганської бійці АТО та численні жителі міста. Саме тому репертуар,  який звучав у вечір пам’яті – улюблені пісні наших захисників там.

Глядачі переглянули відеоролики, які на мить перенесли всіх в контекст подій зони АТО і духовно доторкнулись до кожного воїна, що мужньо стоять на захисті країни.

Завершився захід зворушливою піснею зі словами:  «Не сумуй, коли мене нема, помолись і поцілуй дитину! Пам’ятай Господь оберігає тих, хто захищає Україну!!!»…

Далі колоною пройшли учасники АТО та родини загиблих воїнів до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні, вклонились та поставили до підніжжя запалені лампадки і квіти.

Після завершення заходу до організаторів звернулися деякі з присутніх на ньому глядачів. Вони подякували, що у Шполі відбувся вечір присвячений цим подіям. Але зробили зауваження щодо доцільності включення до сценарію кількох пісень з репертуару гурту «Шанс», аргументуючи тим, що їм болісно в цей день чути не скорботні пісні, хоча і патріотичні.

З розумінням до критики поставився голова громади Сергій  Кравченко: «Організаційний комітет та я особисто перепрошую у всіх учасників заходу. Ми не мали за мету когось образити, або посилити душевний біль від втрат. При підготовці майбутніх заходів відповідної тематики, ми обов`язково консультуватимемося з представниками ветеранів АТО, волонтерами та громадським активом».

Вечір пам`яті є нагадуванням кожному з нас про те, якою ціною тримається мир на всій іншій території України.

Поділитись:
Перейти до вмісту