Увага! Спалювання сміття – шкодить вам та людям поруч!

З приходом осені жителі Шполянської громади традиційно починають прибирати сміття, опале листя і суху траву з присадибних і дворових територій, городів і парків і спалювати все це у вогнищах. Вересень видається теплим і сухим, і за традицією, пропахлий димом. Але осінь ще не закінчилася, і можна не сумніватися, що шполяни продовжуватимуть з підвищеним ентузіазмом  прибирати і спалювати опале листя – але все це призводить до забруднення атмосферного повітря і від цього страждають всі мешканці громади.

Почастішали численні скарги та звернення від громадян до КП «Муніципальна інспекція» на паління бур’янів та листя.

Як зазначив начальник муніципальної інспекції Василь Озаринський,   небайдужі мешканці, які не бажають дихати смородом, повідомляють  на телефон міської ради 5 21 14, телефон «гарячої лінії» інспекції (097) 948 19 62 або за телефоном «гарячої лінії» поліції  «102».

За його словами, на кожний такий факт  реагують інспектори  муніципальної інспекції, виїжджаючи на кожен виклик. Інколи навіть пізно ввечері чи у вихідний день, складаючи протоколи про адміністративні правопорушення.  Нажаль не завжди вдається встановити винуватця, оскільки мало хто з порушників чекає інспектора на місці скоєння правопорушення.

За останній місяць літа інспекторами муніципальної інспекції оформлено більше 30 протоколів за статтею  152, Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів».

Спалювати  сміття, опалого листя та гілля у Шполі не з дешевих  задоволень.  Як наслідок, на ініціаторів несанкціонованого вогнища очікують значні штрафи. Приміром,  для фізичних осіб сума  коливається від 340 грн. до 1360 грн., а для юридичних осіб – від 850 до 1700 грн. Адже Правилами благоустрою м. Шполи категорично заборонено спалювати сміття, бур’яни та опале листя на території міста.

У Шполі переважає приватний сектор, тому постійні відходи бур’янів з городини чи присадибних ділянок це закон життя. Але ж в наших з вашими руками благоустрій нашого міста, ми з вами любимо його усім серцем.

Тому міська влада, з муніципальною інспекцією та з адміністрацією КП «Благоустрій», яке займається вивозом ТВП  звертаються  до громадян бути сумлінним та заключати договори на вивіз сміття. Це гроші які першочергово йдуть на покращення роботи комунальних служб. Сама послуга коштує відносно не дорого 234 грн. за 1 годину (без послуги вантажників). Трактор з причіпом можна замовити скооперувавшись із сусідами чи навіть всією вулицею і вивезти непотрібне сухе листя чи гілля на сміттєзвалище.

Ми чекаємо вас, дорогі жителі громади  для укладання договору за адресою: м. Шпола, вул. Орлова, 23,  тел: 5 22 95

Звертаємо увагу всіх мешканців міста і громади – і керівників, і пересічних  шполян – в місті спалювати відходи заборонено.

Небажання усвідомити реальну загрозу здоров’ю людини та довкіллю від продуктів згорання відходів та байдужість до страждань людей призводить до сумних наслідків.

 

Поділитись:
Перейти до вмісту