Дискутували про розташування пам`ятного знаку воїнам АТО

На позачерговій сесії Шполянської міської ради депутат Володимир Пасєка підняв питання щодо розміщення пам`ятника воїнам АТО біля дитячого парку на місці колишнього фонтану. За його словами, розпочавши підготовку відповідного місця для встановлення пам`ятного знаку, до нього розпочали звертатися громадяни з пропозицією перенесення місця для пам`ятника до парку Слави.  Звернувшись до міського голови та депутатського корпусу депутат доніс побажання деяких жителів Шполи:

  • Тепер, коли люди бачать, що розпочалися роботи з облаштування пам`ятника біля дитячого парку, є сумніви щодо правильності цих дій. Адже біля скорботи не місце розвагам, – передав побажання людей Володимир Пасєка

На дане питання відреагував голова фракції ВО «Черкащани» Михайло Богач. На його думку, не варто повертатися знову до цієї теми, адже вже було проведено безліч консультацій з учасниками бойових дій, громадські обговорення з жителями, після яких місце розташування затвердили рішенням виконавчого комітету та сесії міської ради.

  • Особливо негідно змінювати рішення перед тими хлопцями, які пройшли жахіття війни. Моральний аспект цього питання має переважити над іншими.  Прикро й те, що є такі, хто лобіює будівництво розважального закладу на цьому місці і маніпулює свідомістю жителів. Скульптура вже готова до розміщення, тож після тривалого часу з моменту остаточного визначення  місця, не варто порушувати це питання знову, – наголосив депутат.

Виступали зі своїми пропозиціями і інші депутати.  Наталія Мазур вважає, що рішення про місце розташування пам’ятного знаку було прийнято нею по інерції. Тож зараз вона змінила точку зору і ратує за перенесення місця до парку Слави.

Завершив обговорення дискусійного питання міський голова Сергій Кравченко. Він зазначив, що в жителів громади було безліч можливостей заявити про свою думку, адже всі дії з процесу вибору місця, скульптора, ескізу відбувалися публічно.

  • До кожного кроку ми залучали воїнів АТО та громадськість. Всі рішення прийняті! І як представники влади ми маємо бути послідовними. Ми не маємо права нівелювати вибором воїнів АТО, які з поміж п’яти варіантів обрали саме цей. Їхній вибір свідомий і обґрунтований, адже відвідувачі дитячого парку матимуть нагоду частіше згадати тих, чиєю жертовністю ми живемо на мирній території! – підкреслив  Сергій Володимирович.

Рідні загиблих та ветерани АТО не мають бажання влаштовувати безперервну скорботу, а мають мету створити місце саме пам`яті і гордості. Щоб батько чи мати ведучи дитя у парк, зупинилися і розповіли про війну на Сході, про хлопців, що не повернулися до своїх дітей, про те чому ВОНИ ГЕРОЇ УКРАЇНИ! Адже формування патріотичної свідомості є запорукою майбутнього миру в нашій державі.

 

 

Поділитись:
Перейти до вмісту