В міській раді зреагували на скарги батьків

Минулої п’ятниці, 12 жовтня, у місті Черкаси відбувся  Всеукраїнський фестиваль-конкурс “Козацький шлях.UA”.  У відомому фесті Шполянську громаду представляли 34-и талановитих учасники – вихованці танцювального колективу «Розмай» Шполянської дитячої школи мистецтв, зразкового дитячого вокального ансамблю «Калинонька», вокальної студії «Сузір’я» КЗ «Шполянський центр дитячої та юнацької творчості».

Організована поїздка до Черкас проходила в супроводі керівників колективів та батьків.  Після чого в мережі фейсбук з’явилися негативні відгуки батьків щодо організації. В результаті чого по даному факту міським головою була ініційована службова перевірка.

Організаційними питаннями поїздки займався відділ освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту, культури й туризму Шполянської міської ради. На етапі визначення перевізника для перевезення групи дітей виникли непередбачувані складнощі. Одразу обидва автобуси Шполянської загальноосвітньої санаторної школи (колишня школа-інтернат), які раніше надавались громаді для поїздок – зламалися, а ПАТ «Шполянське АТП-17150» – відмовили в наданні автобусу у зв’язку з великим навантаженням власних перевезень (п’ятничний день перед трьома вихідними). Підприємців з відповідною ліцензією, яка дозволяє перевозити саме групи дітей, в межах Шполи більше не знайшлось.

Тому, щоб не скасувалася очікувана дітьми поїздка, спеціалісти звернулися до перевізника з сусіднього району –  ФОП Габріеляна А. Х. з м. Звенигородка. Проте і він не мав можливості забезпечити перевезення великим автобусом, тож запропонував два менших – один повністю, інший частково з іншими пасажирами. В результаті було прийняте рішення погодитися на такий варіант, щоб все таки взяти участь у фестивалі-конкурсі, так як перевезення дітей регулярними рейсами не заборонено чинним законодавством. Кошти, витрачені керівниками колективів на власний проїзд та проїзд дітей, повертаються в повному обсязі з бюджету міської ради. Кошти, які витратили батьки на власний проїзд, щоб вболівати за власних дітей – поверненню не підлягають.

Розпорядженням міського голови відповідальною (керівника групи)  у поїздці було визначено Людмилу Бондаренко, яка спільно з директором школи мистецтв, Михайлом Гончаренко, провели інструктажі  з безпеки життєдіяльності зі своїми працівниками та вихованцями напередодні поїздки.

В п’ятницю зранку вона зібрала групу в місті Шполі та проконтролювала її вчасну відправку,  тож діти доїхали до місця призначення вчасно. Першими виступили діти танцювального колективу «Розмай» Шполянської дитячої школи мистецтв. Діти з інших колективів виступали пізніше. Тож колектив «Розмай» очікував інші колективи, щоб разом організовано їхати до Шполи. На час очікування діти та їх батьки вирішили покинути філармонію та провести  час самостійно. Після завершення виступів всіх шполянських колективів – організовану групу дітей  забрали автобуси та доставили до Шполи.

Нарікання батьків щодо порушення водієм правил безпеки на дорозі (заїзд на АЗС з пасажирами) передано перевізнику, який запевнив, що водій отримає дисциплінарне покарання та штрафні санкції. Інші питання, які виникли в результаті поїздки було розглянуто на спільному зібранні директорів закладів, керівників колективів та представників міської ради, яке відбулось 17 жовтня. В результаті всі учасники організації поїздки зрозуміли, які були допущені ними недоліки та домовилися надалі запобігати їх виникненню.

Зазначимо, що Шполянська дитяча школа мистецтв повністю фінансується з бюджету громади. Тільки з початку 2018 року на її потреби витрачено більше 2,5 млн. грн. Тому звинувачення батьків, що вони виключно власним коштом дають мистецьку освіту дітям – безпідставні.

Голова громади Сергій Кравченко прокоментував ситуацію наступним чином: «Завжди з розумінням ставлюся до скарг людей та намагаюся об`єктивно зреагувати. І цей випадок не виключення. Проведено службову перевірку в ході якої було з`ясовано, що призвело до неприємностей в організації поїздки. Всі працівники незалежно від посади, які організовували поїздку, винесли для себе урок на майбутнє. А батьків хочу запевнити, що міська рада турбується про те, аби їхні талановиті діти мали можливість брати участь у різних конкурсах, фестивалях, заходах, і відповідні поїздки готуватиме   надалі ретельніше».

 

Поділитись:
Перейти до вмісту