Співпраця із соціальними партнерами повинна будуватись на добросовісних засадах

Однин із напрямків позитивного шляху розвитку об’єднаної громади є соціальне партнерство.

Від початку створення Шполянської ОТГ органи місцевої влади на постійній основі взаємодіють із великими підприємствами – соціальними партнерами, відносини з якими регулюються соціальними угодами підписаними за нормами чинного законодавства.

Через призму соціального партнерства в нашій громаді здійснюється багато позитивних звершень, які відображаються в різноманітних заходах спрямованих на поліпшення якості життя людей. Це і значна підтримка масових заходів та спортивних змагань, талановитих дітей та молоді (в організації поїздок на різні конкурси та фестивалі), і ремонт доріг та тротуарів, закупівлі тощо.

Про значимість такої співпраці можна довго розповідати і наводити ряд позитивних прикладів, тим паче коло партнерів постійно розширюється. Та на превеликий жаль іноді стається так, що заплановані та анонсовані результати спільної корисної співпраці не завжди виконуються в повному обсязі. Владі, як представникам громади стає неприємно, коли розкривається сутність безвідповідальності і недобросовісності деяких соціальних партнерів. Які підписуючись на певні договірні умови, за невідомих причин чомусь  не сумлінно виконують свої обов’язки.

Міська рада підписавши у червні цього року угоду про соціальне партнерство із сільськогосподарським підприємством «Відродження» сподівалась на спільну дружню співпрацю у сфері здійснення дій, спрямованих на розвиток та поліпшення соціально-економічних умов Шполянської міської ОТГ. За умовами угоди, СПОП «Відродження» мало до 1 вересня цього року сплатити до бюджету громади кошти в сумі понад 213 тис. грн за використання земель сільськогосподарського призначення, які обробляються підприємством в межах ОТГ. Нажаль з цієї суми до загальної казни громади надійшла лише половина коштів, а ще понад 100 тис. грн. підприємство заборгувало. На ці кошти було заплановано видатки на розвиток інфраструктури, які тепер вимушено відтерміновуються.

Подібна ситуація відбувається із потужним українським інтернет-провайдером ТОВ «Маклаут-ЧС», які на договірних умовах зобов’язались забезпечити інтернетом 20 установ міської об’єднаної громади. На даний час мережа встановлена лише у 6-ти закладах.

Шполянська міська рада завжди налаштована на дружню співпрацю і завжди вдячна всім партнерам, які добросовісні і не байдужі до покращення рівня життя у громаді. Та хочеться, щоб беручись за такі відповідальні справи всі соціальні партнери мали за мету не саморекламу, а високу свідомість і патріотизм, аби спільно турбувались про свій рідний дім.

 

Поділитись:
Перейти до вмісту