У Шполянській громаді провели стерилізацію та вакцинацію собак-безхатченків

Тема безпритульних тварин, особливо собак – не втрачає актуальності в нашому місті. Щоб люди та тварини жили дружно та не загрожували один одному у Шполянській ОТГ застосовують гуманні методи поводження з тваринами.

Цього тижня працівники КП «Благоустрій» проводили відлов собак-безхатьок задля стерилізації та вакцинації від сказу. Ветлікарем було простерилізовано та прочіповано 31 тварину.

В цьому році  міською радою ОТГ була затверджена Програма регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами в Шполянській міській об’єднаній територіальній громаді на 2018-2020 роки.

Програмою передбачено проведення робіт із стерилізації безпритульних тварин, що унеможливить їх подальше розмноження.

Метод ВСП (відлов — стерилізація — повернення на місце) давно і успішно застосовується в усіх цивілізованих країнах, де вже вирішено проблему чотирилапих безхатченків.

Впровадження саме такого методу дасть свою ефективність і у зниженні використання коштів бюджету ОТГ для вирішення цієї проблеми.  Додатковою перевагою такого підходу є можливість взяти під контроль епідеміологічну ситуацію в Шполянській ОТГ, адже кожна стерилізована тварина в обов`язковому порядку вакцинується від сказу.

Переконливо свідчить про це досвід міста Черкаси та інших міст України, де вже працюють подібні програми, стерилізовані собаки та коти користуються попитом серед тих, хто має намір завести чотирилапого друга. Такі тварини не мають проблем із здоров’ям, санітарно оброблені та готові стати членом вашої родини.

 

Поділитись:
Перейти до вмісту