Шполянська районна рада відкладає розгляд питання про передачу шкільних автобусів громаді

Приводом для написання статті стали побажання багатьох батьків Шполянської громади,  чиї діти користуються послугами шкільного автобуса.

      Їх хвилює болюче питання із перевезеннями дітей на різні конкурси та фестивалі, місця екскурсій, походів, до навчальних закладів тощо. Батьки переймаються: «чому останнім часом з’явились перешкоди з наданням автобусів на перевезення?», «чому існує затримка передачі декількох шкільних автобусів із  комунальної власності району на баланс громади?», «чи є потреба закуповувати нові і чи вигідно це об’єднаній громаді?».

Звичайно, маючи власні шкільні автобуси було б значно легше організувати різні поїздки і перевезення дітей.  Тим паче, за цей рік Шполянська міська ОТГ розширилась і в її склад ввійдуть нові заклади освіти і культури. Тому за словами начальника відділу освіти міської громади Ірини Каландирець, аби якісно надавати послуги із перевезення учнів потрібно щонайменше мати 2 шкільні автобуси.

Останнім часом за невідомих причин загострились стосунки із районним відділом освіти щодо використання шкільних автобусів для перевезення учнів міської громади. Виконавчим органам міської ради, які  організовують багато поїздок на  конкурси, фестивалі чи спортивні змагання різних рівнів далі стає все складніше і складніше домовитись за цю «послугу».

Як показує останній приклад поїздки-відрядження талановитих дітей на Всеукраїнський фестиваль-конкурс “Козацький шлях.UA” до міста Черкаси у громадському транспорті викликав негатив та  масу обурень у соцмережах від батьків. Нагадаємо, аби все таки наші діти взяли участь довгоочікуваному  фестивалі-конкурсі, відділ освіти міської громади вимушений був звернутись до перевізника з іншого міста, через відмову районного відділу освіти у наданні шкільного автобуса.

Також до випадкового збігу обставин можна додати і раптове припинення, на початку нового навчального року, перевезення учнів до міжшкільного навчально-виробничого комбінату, який знаходиться в адмінцентрі громади і належить до власності ОТГ. Тоді директори сільських шкіл району взагалі опинились у незручній і неприємній для себе ситуації, вимушено повідомляючи батькам, що перевезення  дітей на навчання до Шполи буде оплачуватись їхніми власними коштами.

Далі стоїть питання: а хто відповідатиме за безпеку учнів під час перевезення? Не хочеться навіть і думати про це, наводячи приклад трагічної ДПТ поблизу Жашкова, в якій загинула 13-річна школярка, але такі випадки також бувають. Вони повинні вчити нас, дорослих, бути обачливими і уважними до маленьких громадян, не використовувати дітей в якихось незрозумілих суперечках чи політичних іграх.

В цій ситуації каменем спотикання є також затримка із розглядом питання про передачу шкільних автобусів  на засіданні комісії з питань соціально-економічної діяльності та комунальної власності  районної ради, члени  якої за певних причин не внесли це питання до порядку денного на чергове засідання сесії Шполянської районної ради.

На балансі  відділу освіти Шполянського району числиться 10 шкільних автобусів. Це достатньо, аби здійснювати перевезення всіх учнів  району.

У процесі децентралізації з утворенням  Шполянської ОТГ, у комунальну власність громади перейшли всі освітні і культурні заклади населених пунктів, які ввійшли до складу ОТГ. Наразі крім міста в громаду входять ще 4 села, одне з яких найбільше в районі і має 3 школи. З нового 2019 року ці школи також вийдуть із підпорядкування районного відділу освіти. Тому для потреб у перевезенні дітей міської громади відділ освіти РДА повинен передати щонайменше 2 автобуси.

Але все далі стає не зрозумілим, чому процес передачі затримується?

Чому діти громади не можуть використовувати призначені для них же шкільні автобуси?

Зацікавились цим питанням і батьки.

Лілія Стеценко, мама 12-річної Настуні, учениці міської школи № 1, розповідає, що донька є учасницею народного колективу «Калинонька» Шполянського центру дитячої та юнацької творчості.

  • Дитина старанно відвідує всі уроки, намагається досягти успіху в улюбленому для себе захопленні. Часто колектив їздить разом із керівниками на фестивалі і конкурси різних рівнів. Раніше, батьки, покривали витрати переїздів наших дітей, ми робили все для того аби вони творчо розвивались, тим паче якщо є хист і талант, – каже пані Лілія, батьки відчули значне полегшення на фінансові витрати коли  відрядження почали оплачуватись із  бюджету громади. То знайшлися нові перешкоди! – постійні проблеми із використанням шкільного автобуса,наголошує мама Настуні.

Збентеження висловили ще дві мами  — Людмила Голос та Оксана Руденко, які мають талановитих діток. У Людмили Голос дві 9-річні доньки є учасницями народного танцювального колективу «Барвінок» та учениці вокалу у Шполянській дитячій школі мистецтв, в  Оксани Руденко – донька учасниця співочого колективу «Калинонька». Ці дівчатка  постійно беруть участь у конкурсах і фестивалях різного рівня і прославляють не лише Шполу, а й Шполянщину як багатий  талантами мальовничий край.

Ситуацію не розуміють не лише ці мами, а більшість інших батьків, вони збентежені, і вважають за потрібне  колективно звернутися до районної влади з наполегливим проханням передати до комунальної власності громади декілька шкільних автобусів, які і є невід’ємною складовою освітнього процесу.

 

 

 

Поділитись:
Перейти до вмісту