У День Гідності та Свободи учні Шполянської громади розповіли про портрети своїх героїв

«Портрет мого героя» – під такою назвою  21 листопада у Шполянській дитячій школі мистецтв пройшов тематичний захід присвячений до Дня Гідності та Свободи.

Гідність — це одне із головних почуттів, яке відчуває кожен громадянин, який є патріотом своєї держави. Саме це почуття підхопило і об’єднало  мільйони українських людей, які в 2004-му, а потім  у 2013-му вийшли на Майдан у Києві відстоювати вільну і європейську Україну.

З початку Революції Гідності спливає п’ять років… П’ять років як героїчна сотня людей ціною власного життям лишила нам нову державу, аби нащадки змогли будувати її на засадах демократизму, прав і свобод людини та її національних інтересів. Країну, яка буде славитись гідними людьми!

Захід «Портрет мого героя» був побудований на відеосюжетах героїв, що є гідними патріотами своєї країни. Нагадали присутнім криваві події Майдану 2013/14 років, які потому переросли у війну за цілісність держави на Сході.

Далі школярі навчальних закладів міської громади описали «портрети своїх героїв», якими пишаються,  бо саме ці люди і є гідністю Вітчизни, за яку боролись справжні патріоти неньки України п’ять років тому.

Серед них – портрет молодого військовослужбовця, учасника АТО Олександра Міцкевича, випускника міської школи № 1, двох юних героїв із міської школи № 2-ліцей: Вані Пащенка – хлопчика, який бореться із хворобою і мріє стати на ноги та Олександра Кажукала – юнака, що врятував життя дівчині на водоймі, жінки-берегині світу книги і добра, бібліотекаря міської школи № 3-гімназія – Любові Слободяник.

Сюжет учнів міської школи № 5 розповів про молоду жінку, яка покликана бути матір’ю, дала життя трьом синам і носить біля серця четверте – Аллу Скрипник. Подібне відео записали й школярі Скотарівського НВК про жінку-матір п’яти дітей – Ольгу Шинкаренко. Портрет жінки-рятівниці висвітлили вихованці Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді – донора Дарії Твердохліб,  своїми краплинами вона рятує людські життя крові із 1971 року.

Портрети героїв-патріотів висвітлили учні Кримківського та Лебединського НВК: майстрині української вишивки – Людмили Рінкевич (с.Кримки) та місцевого історика-краєзнавця Івана Єлінецького (с.Лебелин).     Завершальним стало відео жінки з нелегкими життєвими випробуваннями,  людини-інваліда, яка проявляє силу духу мужність та оптимізм, об’єднує навколо себе інших людей з обмеженими фізичними можливостями, героїні-борця – Ірини Латишевої.

Тему гідності було повністю розкрито, молоде покоління, а саме учні шкіл донесли нам своє бачення гідних людей завдяки яким твориться, живе і продовжується наша спільна і єдина родина під назвою Україна.

Герої Майдану гідно полягли за гідне продовження  життя рідної землі із гідними людьми…

Поділитись:
Перейти до вмісту