24 листопада – День пам’яті жертв голодоморів в Україні та 85-ті роковини Голодомору 1932-33 років як найбільшого геноциду українців

Літопис буття нашого народу зберігає пам’ять про багато історичних подій, як славетних, так і драматичних. У XX столітті Україна пережила три голодомори: 1921-1923 рр., 1932-1933 рр., 1946-1947 років.

Однією з найбільш жахливих трагедій став Голодомор 1932-1933 років. Наш край зазнав страшного лиха: мільйони людей прийняли мученицьку смерть від масового голоду. Це сталося не через пошесть чи неврожай. Голодомор був однією з ланок репресивного ланцюга більшовицької влади, яка взяла на озброєння ідеологію побудови світу на нових засадах – без закону моралі. Організатори Голоду засіяли  людськими кістками та зросили річками сліз Україну!

Злочини проти людяності не мають терміну давності. Нажаль, з об’єктивних причин їх неможливо покарати, але віримо, що вони вже горять у вогняному пеклі.

Ми ж маємо виконати святий обов’язок перед пам’яттю мільйонів закатованих голодом українців – ми маємо зберегти Україну єдину, соборну і незалежну!

     Дорогі жителі Шполянської громади та Шполянщини!

Понад вісім десятиліть пройшло з тих пір, але й сьогодні наше горе не вщухає, наповнюючи душу скорботою за мільйонами невинних жертв. У День пам’яті голодоморів віддаймо данину шани та пам’яті тим, чиє життя трагічно обірвалося у ті далекі страшні роки.  Згадуючи жертв голодоморів, закликаю вас з усією Україною,  схилити  голови в глибокій жалобі за нашими співвітчизниками. запалити свічу та  помолитись за упокій душ закатованих голодом.

Лише знання та усвідомлення правди про минуле робить людину вільною та готовою до майбутнього.  Пройшовши страшні випробування, українці не зламалися і не дозволили поставити себе на коліна.

Нехай пам’ять про них буде священною для нинішніх та майбутніх поколінь! Нехай нікого більше не звабить хибний шлях нехтування моральними законами, а наша багатостраждальна земля більше ніколи не зазнає пошесті зневіри та нечестя.

Бажаю, щоб на столі українців завжди був хліб і до хліба, щоб наші діти ніколи не були свідками таких страшних подій, а держава була могутньою і процвітаючою.

 

З повагою,

міський голова об’єднаної територіальної громади

Сергій Кравченко

Поділитись:
Перейти до вмісту