Вшанували учасників ліквідації аварії на ЧАЕС

14 грудня, в Україні відзначають День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС — людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію ХХ століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.

Сьогодні у Шполі відбувся мітинг та покладання квітів до пам’ятного знаку ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС. Перед мужністю і самовідданістю  людей, які не дивлячись на відсутність обладнання, інструкцій та досвіду робили все,  аби врятувати життя мільйонів інших, вклонилися разом із шполянами  й представники міської влади об’єднаної громади.

 

        До присутніх звернувся учасник ліквідації на ЧАЕС, Олександр Рогозінський розповівши віршованими рядками про ту страшну квітневу ніч 1986-го року і що вони відчували, коли  рятували світ від «мирного атома». Також із щирими словами вдячності до ліквідаторів звернулись представники районної влади.

        Пам’ятна дата Дня вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС була затверджена указом Президента України 10 листопада 2006 року. Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС.

        Зараз День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС багато хто називає просто днем ліквідатора. Тож бажаємо усім ліквідаторам та їхнім родинам міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, миру, добра й злагоди.  Хай добро зроблене ними повертається сторицею!

Поділитись:
Перейти до вмісту