Що чекає на людей похилого віку в Лебединському будинку пристарілих у 2019 році

На початку жовтня цього року до Шполянської міської об’єднаної територіальної громади приєдналося село Лебедин. Згідно п.7 закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад»: до 1 січня 2019 року районні ради здійснюють передачу із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст у власність об’єднаних територіальних громад відповідних бюджетних установ, розташованих на їхній території, відповідно до розмежування видатків між бюджетами, визначеного Бюджетним кодексом України.

Тобто Шполянська районна рада до 1 січня 2019 року мала б передати всі бюджетні установи в підпорядкування Шполянській міській ОТГ, а саме три навчально-виховних комплекси, три бібліотечних заклади, два будинки культури та відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання територіального центру соціального обслуговування (будинок пристарілих).  Рішення щодо надання згоди на прийняття цих об’єктів Шполянською міською радою були прийняті одразу – 5 жовтня та направлені на розгляд Шполянської районної ради.

Всі установи, які були підпорядковані Шполянській райраді були вчасно передані: здійснено інвентаризацію, затверджено передавальні акти, окрім Лебединського будинку пристарілих (відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання територіального центру соціального обслуговування Шполянського району).

Розглянувши рішення міської ради – Шполянською РДА та управлінням соціального захисту населення Шполянської РДА було надано згоду на передачу установи, а 30 жовтня згоду на передачу надано рішенням Шполянської районної ради.

13 листопада було утворено спільну комісію для проведення інвентаризації майна, а вже 15-16 листопада здійснено інвентаризацію та складено акт прийому-передачі. З боку територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шполянського району (керівник Двірник П.В.) не було надано для передачі земельні ділянки, які терцентр отримав у власність шляхом прийняття спадщини.

Після звернення міської ради до голови Шполянської РДА Потапенка В.М., Шполянської райради Кузуба О.М., начальника управління  соціального захисту населення Шполянської РДА Ракітіну А.П., директору терцентру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шполянського району Двірнику П.В. про доцільність включення земельних ділянок до передачі у комунальну власність громади з`ясувалося, що терцентр є самостійною юридичною особою з організаційно-правовою формою державна організація. І передавати частину його майна, а саме – Лебединський будинок пристарілих має право виключно голова адміністрації своїм розпорядженням  за погодженням департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА, оскільки  утворення даної державної установи та положення про неї  погоджувалися саме  цим профільним департаментом.

Шполянська міська рада отримала листи-відписки від Шполянської РДА і інших установ, але в жодному з них не отримала ніяких роз`яснень, як і коли буде передано установу.

Відповідно при формуванні і подальшому затвердженні бюджету громади на 2019 рік всі передані установи були враховані. Тобто з 1 січня 2019 року Лебединські три школи, два клуби, три бібліотеки фінансуватимуться з бюджету ОТГ. А ось видатки на будинок пристарілих не були закладені, так як установу Шполянська РДА так і не передала.

22 грудня 2018 року до міської ради надійшла до відому копія розпорядження голови РДА від 21.12. 2018р. №460, адресованої до райради, про надання згоди на передачу установи Лебединського відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання територіального центру соціального обслуговування Шполянського району на баланс Шполянської районної ради. Тобто вималювався певний алгоритм дій: Шполянська РДА передає установу Шполянській райраді, Шполянська райрада приймає і в свою чергу передає її Шполянській міській раді.

Але вже 27 грудня 2018 року  міська рада отримала відкориговане розпорядження РДА зі змінами від 22.12.2018 року. В розпорядження внесли кардинальні зміни – установу вирішено передати напряму, від Шполянської РДА до Шполянської міської ради, без посередництва райради. Про це йдеться в розпорядженні № 468 від 22.12.2018р. «Про внесення змін до розпорядження райдержадміністрації від 21.12.2018 №460» Як з`ясувалося в районний бюджет не закладали кошти на утримання закладу на 2019 рік.

Поки чиновники РДА зволікали з передачею установи  (роздумували, як передати заклад, а земельні ділянки залишити собі) місцеві бюджети були прийняті згідно Бюджетного кодексу до 25 грудня – Шполянською міською радою 20 грудня, Шполянською районною радою 22 грудня, і обидва не передбачають утримання будинку пристарілих.

Як буде фінансуватися заклад з 1 січня не зрозуміло, адже поки Шполянська міська рада не прийме на свій баланс заклад згідно чинного законодавства вона не зможе внести зміни до бюджету 2019 року та розпочати фінансування, підписати договори на газопостачання, на постачання харчових продуктів та здійснювати інші необхідні заходи.

Розуміючи, що факти передачі будинку пристарілих можуть бути викривлені, а Шполянська міська рада звинувачена у негуманному ставленні до людей похилого віку – оприлюднюємо всі документи (рішення, листи, розпорядження), які надавались сторонами.

Прикро, що голова РДА не дослухається до очільника області Олександра Вельбівця, який на останній робочій нараді рішуче наголосив: «Сьогодні позиція протистояння в районах між адміністраціями та ОТГ призводить до занепаду територій, установ та підприємств. Це стримує і розвиток самих районів. Тож така ситуація – неприпустима. Вирішення будь-яких питань повинно відбуватись через конструктивний діалог між головами районних адміністрацій та громад.»

Результатом постійного протистояння Шполянської РДА відносно Шполянської ОТГ стало питання життєзабезпечення людей, а саме чи буде в будинку пристарілих тепло, світло, харчування, медикаменти та оплата праці доглядальників. Чи є край цинізму, який виявляє голова РДА через боязнь втратити вплив та владу?

Посилання на сканкопії документів

 

 

 

Поділитись:
Перейти до вмісту