8 січня 1935 року народився видатний український письменник-шістдесятник Василь Симоненко. Хоч і батьківшина славного сина України на Полтавщині, його ім’я навічно пов’язане із Черкащиною. Після закінчення університету В. Симоненко жив і працював у м. Черкаси, у редакціях газет «Молодь Черкащини», «Черкаська правда», власним кореспондентом «Робітничої газети». Не випадково Василя Симоненка називають одним із спадкоємців Т. Шевченка. В Черкасах є вулиця й бібліотека його імені, є музеї і музейні кімнати, а особливе місце займає премія його імені.
З нагоди річниці від дня народження видатного поета у Публічній бібліотеці ім. А. Кримського Шполянської ОТГ відбулась виставка. Працівники закладу представили книги і твори письменника, які він написав
протягом свого короткого життя.
Василь Симоненко писав поезії, провідною темою яких є любов до рідної землі, відповідальність за її долю, новели, пробував створити кіносценарій зі студентського життя, став автором численних статей, театральних і літературних рецензій. Створив три казки для дітей і дорослих: “Цар Плаксій і Лоскотон”, “Подорож в країну Навпаки”, “Казка про Дурила”.