Міський голова зустрівся із представниками охорони здоров’я

Сьогодні, як зазделегідь і обіцяв,  міський голова Сергій Кравченко зустрівся за круглим столом із представниками  галузі охорони здоров’я Шполянщини – директором НКП «Шполянський центр первинної медико-санітарної допомоги», Наталією Качан, головним лікарем Шполянської ЦРЛ, Василем Уманцем, завідуючою поліклінічним відділенням ЦРЛ, Лідією Маєтною та завідувачем Шполянського відділення швидкої допомоги Анатолієм Шрамом. Приводом для зустрічі стало обговорення організаційних та фінансових питань між первинною та вторинною ланкою медицини району, а також швидкою, екстреною медичною допомогою.

Впровадження медичної реформи наразі більш сприятливіше для первинної ланки охорони здоров’я. Тобто, якщо для перших настав час кардинальних змін то вторинна ланка поки ще «тупцюється на місці». Медичні заклади, в яких працюють сімейні лікарі, педіатри й терапевти, відтепер отримують кошти не за ліжко-місця, як це було раніше, а за принципом “гроші ідуть за пацієнтом”. Виходячи з цього, заклади первинної медицини наразі отримують значно більше коштів, ніж вони отримували щомісяця до впровадження змін у системі охорони здоров’я, в той час як фінансування  закладів вторинної ланки  залишилось незмінним.

Торкнулась ця проблема й медичної галузі Шполянщини. Якщо шлях недофінансування вторинної ланки медицини вже вирішено, то існують ще й організаційні питання, які тісно пов’язані між усіма структурами охорони здоров’я громади і району. Керівники медзакладів у конструктивній бесіді успішно вирішили і поетапно запланували роботу щодо якісного надання медичних послуг населенню Шполянщини у 2019 році, а також заручились підтримкою влади міської громади в галузі медицини.

 

 

 

Поділитись:
Перейти до вмісту