Ми пам’ятаємо свого героя…

Сьогодні, 16 січня, Всеукраїнський день пам’яті «кіборгів» — захисників Донецького аеропорту. Україна вшановує пам’ять військових, які загинули внаслідок підриву терміналу Донецького аеропорту 19 та 20 січня 2015 року.

Бої за Донецький аеропорт тривали з вересня 2014 року до 22 січня 2015 року і стали одними з найзапекліших у війні на сході України.

20 січня 2015 року проросійські сили підірвали новий термінал, бетонні перекриття і стеля у багатьох секціях обвалилася, ховаючи під собою українських захисників. 22 січня 2015 року вцілілі захисники вийшли з терміналу, проте багато поранених і контужених українських бійців потрапила до полону. Оборона терміналів аеропорту тривала 242 дні.

 Серед загиблих за визволення Донецького аеропорту  «кіборгів» був і житель нашої громади (м.Шпола) — Олександр Іванович Кондратюк (04.07.1982—20.01.2015) – начальник медичної служби 90-го окремого аеромобільного батальйону 81-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України, старший лейтенант медичної служби (посмертно).

            

 

З осені 2014 року Олександр брав участь в антитерористичній операції на сході України. 20 січня 2015 року десантники 90-го окремого аеромобільного батальйону виїхали на трьох транспортерах МТ-ЛБ до нового терміналу Міжнародного аеропорту «Донецьк» для ротації особового складу та евакуації поранених. В умовах щільного туману та відсутності зв‘язку, який «глушили» російські збройні формування, транспортер, який ішов в голові колони та в середині якого перебував лейтенант медичної служби Кондратюк, проїхав будівлю аеропорту та опинився біля агроцентру, в результаті чого потрапив під обстріл бойовиків. В ході бою лейтенант медичної служби Кондратюк загинув. 11 лютого 2015 року похований на кладовищі міста Шпола. Присвоєно звання Почесного громадянина міста Шпола (посмертно). Нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (16.01.2016; посмертно), медаллю УПЦ «За жертовність і любов до України» (посмертно), нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту» (посмертно) та іменною зброєю – кортиком. Залишились мати, дружина та донька.

         Бої за Донецький аеропорт стали символом незламності та бойового духу українського війська, а захисники терміналів отримали прізвисько — “кіборги”.

Україна назавжди запам’ятає безстрашних захисників Донецького аеропорту. І наші Кіборги – символ України, яку неможливо перемогти.

Поділитись:
Перейти до вмісту