Дорогі жителі Шполянської громади!

День 22 січня 1919 року увійшов до нашої історії Актом злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Хоча державне об’єднання УНР і ЗУНР у дев’ятнадцятому році відбулося лише символічно, проте воно мало вирішальне значення для утвердження української соборної держави у теперішніх кордонах. Воно окреслило географічні та політичні  контури єдиної України. Особливого значення ця історична дата набула після проголошення незалежності України в 1991 році. Тож відзначення Дня Соборності символізує нерозривний зв’язок між усіма поколіннями борців за вільну Україну, демонструючи перед усім світом неподільність української землі і непохитність української нації.

Сьогодні, коли Україна переживає непрості часи, коли її існування знаходиться під загрозою, поняття «соборність» та «неділимість» набули нового значення, загострилось їх розуміння. Соборність залишається сильною, животворною ідеєю, переданою нащадкам. Тому сьогодні ми так урочисто відзначаємо цей день.

Ми усвідомлюємо, що воюємо за майбутнє України у колі народів Європи. Українці стояли на варті європейської цивілізації ще з часів середньовіччя, здійснили величезний внесок у боротьбу з нацизмом у 40-х роках минулого сторіччя… Нині наш народ продовжує боротьбу, цього разу – із загарбницькими проявами Російської Федерації.

Цим шляхом ми йдемо – впевнено і до перемоги!

І особливо тепер нам потрібно  пам’ятати, що  лише в єдності дій та соборності душ ми можемо досягти величної мети – розбудови економічно й духовно багатої рідної території і разом з тим вільної й демократичної України, забезпечення добробуту нинішніх і наступних поколінь українців.

Цього знаменного дня вітаючи жителів Шполянської громади, а також всю нашу велику українську родину з визначним святом – Днем Соборності,  я щиро зичу всім миру, мужності, стійкості, натхненної праці та наснаги. Разом ми непоборні!

 

Слава Україні!

З повагою,

голова Шполянської міської об’єднаної територіальної громади

Сергій Кравченко

 

Поділитись:
Перейти до вмісту