Разом ми відстоюємо те, що майже сторіччя тому почали наші пращури: День Соборності у Шполянській громаді

22 січня всі українці святкують День Соборності України. Цей історичний день традиційно відзначають і в Шполянській об’єднаній територіальній громаді. В знак єдності жителі громади разом із міською та районною владою збираються біля пам’ятника Т.Г. Шевченку, разом згадують події 1919 року і кладуть до підніжжя  невмирущого українського генія квіти. Також в цей день покладанням квітів жителі громади вшановують сучасних борців за волю України біля пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні.

Сьогодні ця подія є особливо визначною, адже підписанню Акта возз’єднання Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) виповнюється 100-річчя. Про це зазначив у своєму виступі голова Шполянської ОТГ, Сергій Кравченко.  Він наголосив: що майже через століття нам доводиться долати того ж самого ворога, але вже з остаточною впевненістю та гордістю. Адже нашу Батьківщину захищають її кращі сини й дочки – солдати, добровольці, волонтери.

Тому цього дня жителі громади не мали права не згадати перших мирних воїнів нашого часу – Героїв Небесної Сотні та земляків, які загинули на Сході. Шполяни схилили голову у хвилині мовчання за загиблими і подумки подякували тим, хто зараз на передовій.

Перед присутніми також зачитали власні вірші: голова села Лозуватка, Станіслав Бойко,  присвячений героїчному подвигу «кіборгів» Донецького аеропорту та місцева громадська активіста Надія Корольова, яка свій вірш присвятила  колишньому учневі – загиблому на війні снайперу Івану Носачу.

Завершився захід покладанням квітів до пам’ятного знаку Героїв Небесної Сотні.

Поділитись:
Перейти до вмісту