У громаді розпочато інформаційну кампанію «ДПА/ЗНО -2019»

 

В 11 закладах загальної середньої освіти Шполянської міської ради стартував другий семестр навчального року, з них у семи школах він закінчиться проведенням державної підсумкової атестації для 177 учнів 11-их класів у формі ЗНО.

І хоча процедура оцінювання не є новою, проте щороку відбуваються динамічні зміни, які потребують швидкого втілення, а їх успішність залежить від злагоджених дій випускників, педагогів і батьків, у першу чергу, від вчасного оформлення реєстраційних документів.

З метою підготовки випускників та педагогічних працівників – відповідальних за реєстрацію в закладах освіти громади  22 січня в сесійній залі міськради проведено навчальний семінар для директорів та заступників керівників шкіл, відповідальних за підготовку до ЗНО, який провели Сакаєва Світлана Вікторівна,  директор Київського регіонального центру оцінювання якості освіти, та Лісова Наталія Іванівна, проректор КНЗ «Черкаський ОІПОПП Черкаської обласної ради» з питань ЗНО та моніторингу якості освіти.

У першій частині семінару на запрошення відділу освіти Шполянської міської ради, зважаючи на  встановлену впродовж десятиліття партнерську співпрацю в проведенні ЗНО, узяли участь педагоги не лише із закладів освіти громади, а й з усіх шкіл Шполянського району,  завдяки чому  зосереджено увагу  присутніх освітян  на особливій відповідальності учнів і вчителів у заповненні реєстраційних матеріалів.

Питання успішного проходження ДПА та ЗНО цьогорічними випускниками  сьогодні є найбільш актуальним і найчастіше обговорюваним серед батьків та учнів, тому й не дивно, що в сесійній залі міської ради ледве  розмістилися  батьки, учні 9-11-их класів, учителі, які долучилися до проведення другої  частини семінару. Батьківська й учнівська аудиторії, а це майже 120 осіб, отримали ґрунтовні   роз’яснення  С.В. Сакаєвої  щодо особливостей проведення шкільних іспитів згідно нового Порядку проведення державної підсумкової атестації. Керівник Київського РЦОЯО зосередила увагу батьків на особливостях вибору предметів ЗНО, графіку його проведення, зарахуванні результатів ЗНО з трьох навчальних предметів як результатів державної підсумкової атестації за рівень повної загальної середньої освіти. Лісова Н.І.  висловила думку, що ДПА у формі ЗНО є позитивною та прогресивною  формою оцінювання, успіх якої залежить виключно від  міцних знань  та особливої  відповідальності учнів та вчителів до їх здобуття. На думку Наталії Іванівни,   важливим аспектом у якісній підготовці випускників є мотивація учнів на навчання,  яка всіляко підтримується батьками на засадах довіри, забезпечення персонального вектору розвитку випускників, максимально індивідуальний підхід до навчання та виховання.

Проведений семінар  в цілому  суттєво доповнив інформаційний банк, необхідний для вчасної та чітко злагодженої організації завершального  етапу навчання випускників громади у 2019 році.

Поділитись:
Перейти до вмісту