Шполяни вшанували 75-ту річницю з Дня звільнення міста від нацистських окупантів

Друга світова війна — наймасштабніший в історії людства глобальний збройний конфлікт, що тривав з 1 вересня 1939 до 2 вересня 1945 року. Основними причинами війни стали політичні суперечності, породжені недосконалою Версальською системою та агресивна політика нацистської Німеччини, Японської імперії та Італії. Значна частина бойових дій світової війни відбувалася саме на території України. Нацистами були окуповані майже всі міста і села. Не виключенням стала і наша рідна Шпола, яка з 31 липня 1941-го  по 27 січня 1944 року  знаходилась в облозі німецьких військ.

75 років відділяє нас від того дня коли звільнили Шполу. Тисячі солдат поклали свої життя заради світлого майбутнього своїх нащадків. Жителі міста завжди пам’ятатимуть про це, адже немає родини, в якій хтось із пращурів не став учасником чи свідком найкровопролитнішої війни.

Пам’ятаючи про героїзм солдат на бойових рубежах, сьогодні у парку Слави міста відбувся мітинг із хвилиною мовчання та покладанням квітів. Разом із містянами в мітингу взяли участь представники влади міської об’єднаної громади та району.

Ведучі заходу згадали якою ціною тоді видалося  звільнення міста від нацистів, а також нагадали, що цей день збігається із Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту. Під час окупації нацистами здійснювались переслідування та масове винищення євреїв,  людей убивали лише за етнічну приналежність. На той час  Шпола була насичена єврейським населенням і на її території нацистами проводились посилені репресії.   У Дар’ївському лісі знаходиться могила  жертв Голокосту, яка вважається одним із найбільших єврейських поховань на Черкащині.    Цього дня учасники мітингу також поклали квіти на могилу воїнів-визволителів міста  –  розвідників І Повітряно-десантної армії, Анатолія Ванюшина та Петра Єрьоміна, яка знаходиться на території Шполянської загальноосвітньої санаторної школи-інтернат.

Зараз ми живемо у рідній Шполі, яка розвивається, розбудовується з працюючими щирими людьми, що прагнуть до кращих змін. Ми живемо  завдячуючи нашим пращурам, які 75 років тому віддали найцінніше за  наше мирне будення. Ми вдячні сьогодні нашим героям, що знову боронять нас від російського ворога. Ми пам’ятаємо всіх захисників України, адже це наше минуле і майбутнє  – це наша спільна історія.

 

 

 

Поділитись:
Перейти до вмісту