29 січня 2019 року  минає 101 рік бою під Крутами

Дорогі жителі Шполянської громади!

 

29 січня 2019 року  минає 101 рік бою під Крутами. Для Українського народу цей бій став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

Сьогодні ми вшановуємо подвиг – старшин та юнкерів Першої Київської юнацької школи ім. Б.Хмельницького, бійців Помічного студентського куреня Січових стрільців – студентів київських вищих навчальних закладів та гімназистів старших класів. 29 січня 1918 року, невдовзі після проголошення незалежності Української Народної Республіки, вони на кілька днів зупинили просування на Київ російсько-більшовицьких військ.

Героїчний бій під Крутами назавжди вписаний в сторінки національної історії – передусім як приклад волелюбності та незламності українського народу.

Минуло століття, і сьогодні славні послідовники героїв Крут так само мужньо і самовіддано боронять Україну від ворожої російської навали. Спадкоємність поколінь українських патріотів переконливо свідчить про непоборність споконвічного прагнення нашого народу до своєї державності, незалежності та соборності.

Вшановуючи пам’ять загиблих під Крутами, стало традицією вшановувати й сучасних героїв, які віддали своє життя за суверенітет і територіальну цілісність держави уже в нинішній українсько-російській війні.

Ми низько схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто віддав своє життя у боротьбі за єдину, неподільну, незалежну Україну. Віддаємо шану нашим захисникам, які сьогодні стоять на сторожі кордонів Української держави.

Щиро вдячні  всім українським героям різних поколінь за честь, гідність і патріотизм відданий Вітчизні.

 

Слава Україні! Слава її героям!

 

міський голова Сергій Кравченко

 

 

 

Важливі акценти:

 

– бій під Крутами став успішною оборонною операцією, оскільки зупинив ворога на кілька днів. Це дало змогу представникам Української Народної Республіки підписати Брестський мирний договір із країнами Четверного союзу;

 

– незалежність Української Народної Республіки довелося захищати від російської військової агресії, ворогові протистояли молоді добровольці;

 

– сміливість та жертовність учасників бою зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України. З ними порівнюють захисників Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому Героїв Крут називають першими кіборгами.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поділитись:
Перейти до вмісту