Як раніше вже не буде: власники квартир мають визначитись із управлінням своїх будинків

У липні 2015 року набрав чинності Закон України” Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”. Згідно цього Закону власники квартир та нежитлових приміщень є співвласниками спільного майна багатоквартирного будинку. Тому, саме вони можуть вирішувати і обирати форму управління власним будинком — або створити ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирних будинків), або обрати управителя самостійно, або довіритися результатам конкурсу на визначення управителя.

Співвласники  будинків, які не створили ОСББ і не уклали самостійно колективний договір з управителем, вже з 1 січня  залишаються без субсидій на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.  Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів №840 від 17 жовтня 2018 року державні кошти на відшкодування субсидій на утримання житла, які раніше отримував ЖКГ, можуть надаватися лише на підставі договорів з управителем або з керуючою компанією.

Місцева влада не може прямо впливати на цей процес, але радить всім жителям багатоповерхівок його прискорити. Міська рада  всіляко сприяє тому, аби створювались нові ОСББ. Фахівці з питань житлово-комунального господарства виконують  консультативну й організаційну функції. Ними вже розроблено дорожню карту для тих, хто хоче створити об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Також міська рада зацікавлена й у тому, аби переможцями конкурсу ставали управителі, які надаватимуть справді якісні послуги.

      Державна політика в житлово-комунальній сфері спрямована на те, щоб кожен мешканець зрозумів, що він є власником не лише своєї квартири, а й співвласником всього будинку. Тож ремонт під’їздів, дахів та інше, незалежно від того, чи створено в будинку ОСББ, чи керує ним управитель, відтепер лягає на їхні плечі. Звісно, все це обходиться недешево і мешканцям багатоповерхівок потрібно мати резервний фонд і поступово накопичувати необхідні на капітальний ремонт будинку кошти. Тому аби зменшити фінансове навантаження на власників квартирних будинків міської громади в 2017 році міської радою Шполянської ОТГ прийнято  Програму підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ, асоціацій ОСББ) у м. Шпола на 2017–2020 роки, з умовами якої ви можете ознайомитись за посиланням https://shpola-otg.gov.ua/publichna-informatsiya/programy-miskoyi-rady/. А ще треба усвідомити, що як раніше вже не буде, тож потрібно думати про майбутнє своєї оселі. Бо воно – виключно у ваших руках.

Таким чином, аби далі отримувати якісні послуги  з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій  до 1 травня 2019 року  власники квартир мають визначитися з моделлю управління будинком —  створити ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирних будинків), або обрати управителя самостійно. Всім, хто не визначиться з моделлю управління буде наданий управитель  на підставі конкурсу, проведеного Шполянською міською радою ОТГ.

Про особливості на нюанси при створенні ОСББ, з якими ви можете зустрітись на шляху до самостійного управління ви можете ознайомитись на сайті Шполянської міської ради ОТГ( https://shpola-otg.gov.ua/), у рубриці «ГРОМАДЯНАМ», на сторінці «ОСББ та енергоефективність».

 

 

 

 

 

 

Поділитись:
Перейти до вмісту