Як створити ОСББ

Докладно про особливості та нюанси при створенні ОСББ, з якими Ви можете зустрітися на шляху до самостійного управління будинком розкажуть наші фахівці: заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Віталій Плетінь,  відділ містобудування, архітектури, ЖКГ та цивільного захисту (начальник, Ігор Курінний),  КП «Комунальник» (директор, Світлана Дерев’янко) Шполянської  міської ради.

 

Ми будемо раді надати Вам професійну консультацію за адресою: м. Шпола, вул. Лозуватська, 59 (приміщення Шполянської міської ради), м. Шпола, пер. Поштовий, 1(приміщення КП «Комунальник»).

 

Телефони: (04741) 5-20-48 — КП «Комунальник»; (04741) 2-01-93 — відділ містобудування, архітектури, ЖКГ та цивільного захисту (начальник, Ігор Курінний), (04741) 5-21-14 — приймальня Шполянської міської ради.

 

Перший етап — знання

 

Потрібно знати вимоги Закону України «Про об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку» щодо створення об`єднання;

Розуміти, які правила діють всередині ОСББ, які фунції виконує правління, які – контрольно-ревізійна комісія;

Який порядок прийняття рішень, як впливати на правління та голову правління ОСББ;

Ви повинні бути готові відповісти на будь-які питання сусідів, головне, –  чітко розуміти мету створення ОСББ, знати яку користь це принесе всім співвласникам будинку.

Важливо запевнити сусідів: попри всі проблеми, ОСББ – це найкращий спосіб захистити своє майно і підвищити рівень комфорту у будинку.

 

Другий етап – підготовчий: створення ініціативної групи

 

Відповідно до вимог закону «Про ОСББ» необхідно сповістити усіх співвласників будинку про проведення установчих зборів щодо створення ОСББ не пізніше ніж за 14 днів до дати зборів

 

Для цього Вам потрібно:

 

а) Створити ініціативну групу не менше як з трьох власників квартир чи нежитлових приміщень Вашого будинку.

(зразок протоколу зі створення ініціативної групи для реєстрації ОСББ)

 

б) Повідомити усіх сусідів про проведення установчих зборів зі створення об‘єднання співвласників багатоквартирного будинку.

(зразок повідомлення)

 

в) Вести реєстр співвласників, у якому залишать підписи поінформовані про захід співвласники будинку. З ким не вийшло зв`язатися,  необхідно сповіщати поштою рекомендованим листом і шляхом оголошення.

(зразок оголошення)

 

г) Отримати інформацію про усіх співвласників будинку, загальну площу квартири нежитлових приміщень співвласників будинку (власник квартири/ нежитлового приміщення)

 

Третій етап – проведення установчих зборів

 

Установчі збори – офіційний захід, на якому співвласники голосують за чи проти створення ОСББ.

 

Для ведення зборів Вам необхідно обрати голову  та секретаря зборів

 

Підготовити необхідний пакет документів:

 

Протокол Установчих зборів зі створення ОСББ з додатками (у двох примірниках) 

Статут ОСББ 

 

В нас Ви можете ознайомитися і отримати в електронному вигляді установчі документи для створення ОСББ.

 

Четвертий етап – державна реєстрація ОСББ

 

Державна реєстрація ОСББ здійснюється згідно Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» Державна реєстрація ОСББ проводиться в центрі надання адміністративних послуг Шполянської міської ради, за адресою: вул. Лозуватська, 59 (перший поверх), м. Шпола.

 

Автоматично про зареєстровану юридичну особу інформація потрапляє у головне управління статистики Черкаської області та Державну фіскальну службу у Черкаській області.

 

Наступними кроками є виготовлення печатки (кутового штампу), внесення ОСББ до Реєстру неприбуткових організацій Шполянською державною податковою інспекцією Смілянського управління (Черкаська область, м.Шпола, вул.Соборна,16), відкриття рахунку в банку.

 

П’ятий етап – повідомлення Шполянської міської ради про створення ОСББ

 

Надати копію Статуту ОСББ у відділ (куди?).

 

Представити Виписку з Єдиного державного реєстру про реєстрацію ОСББ.

 

Надати інформацію про будинок щодо технічних характеристик та юридичного статусу прибудинкової території згідно форми.(зразок форми)

 

Інформація необхідна нам для подальшого залучення ОСББ в міжнародних проектах, участі у державних та місцевих програмах, ознайомлення із нормативними та законодавчими актами.

 

Також зареєстровані ОСББ можуть отримати консультацію  з питань ведення господарської діяльності: примірний кошторис ОСББ, ознайомитися із затвердженими для населення тарифами та цінами на послуги підрядних організацій, пов`язаних з обслуговуванням житлового фонду (послуги аварійних служб, послуги з чистки димовентканалів тощо).

 

При подальшій діяльності ОСББ Вам необхідно ознайомитися з рекомендованим переліком нормативних актів щодо діяльності ОСББ (вказати рекомендований перелік нормативних актів щодо діяльності ОСББ)

 

Ми будемо раді нашій співпраці!

 

Поділитись:
Перейти до вмісту