Команда «TechnoLego» зі Шполянського НВК №2- ліцею підкорювала Орбіту

27 січня 2019 року  на базі Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №30 відбувся  Третій регіональний фестиваль з робототехніки.  Учасниками  стали понад  500 учнів, які представляли 128 команд закладів загальної середньої освіти Черкаської,  Миколаївської областей та міста Київ.

Уже другий рік поспіль в міжнародній програмі-конкурсу FIRST LEGO League (FLL)  беруть участь юні робототехніки зі Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2- ліцей», які під керівництвом педагогів-тренерів, учителів фізики та інформатики Ірини Цяпкало, Аліни Вихристенко, Лариси Шкарбан, що пройшли фахову підготовку на базі навчальних  освітніх установ в Черкасах та Києві, опановують прогресивну науку, розвиваючи інтерес до науково-технічної творчості.

Для всебічного розвитку учнів школи, виховання їх інженерних здібностей заклад отримав у жовтні 2017 року комплект конструкторів Lego на суму близько 400 тис. грн. Було виділено кабінет, проведено його обладнання. За кошти Шполянської міської ради у жовтні 2018 року придбано нове поле для цьогорічного сезону на суму 6250 грн. На базі НВК створено 2 команди: початкової школи та учнів 5-9 класів, які брали участь у Черкаському регіональному фестивалі робототехніки (17 лютого 2018 року), Всеукраїнському стем-фестивалі «Robotika-2018» у м. Києві (12-13 травня 2018 року). Кожного року команди готують проект з нової теми, оголошеної FIRST Lego League. Темою цьогорічного сезону є вигук «Вперед на Орбіту». FLL – це не лише конструювання та змагання роботів, участь у заході дає можливість командам відчути себе науковцями, винахідниками та інженерами. На фестивалі учасники команди  «TechnoLego» Борис Діана, Ткач Євгенія, Пашківський Богдан, Скрипник Олег представили тему сезону, Цимбаленко Артем змагався в СУМО (роботи, керовані дистанційно), Пластун Андрій презентував запрограмованого автономного робота на базі LEGO®MINDSTORMS®, який виконував певні місії, а Каландирець Анатолій випробував сили в СЛАЛОМІ. Окрім учнів- учасників, на регіональному фестивалі виконував функції судді вчитель інформатики Шполянської ЗОШ №1 Шкарбан Вадим. Маленькій  неповторній спільноті – команді «TechnoLego»   вдалося здобути досвід відкриттів та подолання перешкод, вкотре побачити, яким неймовірно цікавим та захоплюючим є світ науки та технологій. Сьогодні вони- юні робототехінки, а завтра- успішні програмісти, IT-фахівці, інженери.

Поділитись:
Перейти до вмісту