Зміни в медицині

Розпочався шостий рік роботи КНП «Шполянський ЦПМСД». Так склалось, що реформа в медицині розпочиналась і довгий час  стосувалась лише екстренної   та первинної медицини, а з моменту створення об’єднаних територіальних громад постало питання ще й збереження цілісності закладу. Підтримала установу Шполянська міська рада ОТГ на чолі з головою С. Кравченко, взявши на себе відповідальність за лікувальні заклади первинної медико-санітарної допомоги  всього району.

Ми не тільки вчасно виплачуємо заробітну плату та оплачуємо комунальні послуги, а й маємо змогу закуповувати медикаменти для невідкладної медичної допомоги, туберкулін для діагностики туберкульозу в дітей, їздити на курси підвищення кваліфікації.

В 2018 році за підтримки голови Шполянської ОТГ та депутатського корпусу вдалося завершити інформатизацію закладу, що дало змогу долучитись до системи еHеalth, реєструвати декларації та з 1 жовтня заключити договір з Національною службою здоров’я України «Про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій».

В обов’язковий  безкоштовний перелік послуг первинної медичної допомоги  включені лабораторні та інструментальні  діагностичні дослідження:

  1. Загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою;
  2. Загальний аналіз сечі;
  3. Глюкоза крові;
  4. Загальний холестерин;
  5. Вимірювання артеріального тиску;
  6. Електрокардіограма;
  7. Вимірювання ваги, зросту, окружності талії;
  8. Швидкі тести на вагітність, тропоніни, ВІЛ, вірусні гепатити.

Шполянська міська рада ОТГ виділила кошти для придбання автоматизованого  гематологічного аналізатора, аналізатора автоматичного для вимірювання глюкози крові, аналізатора сечі. Така сучасна апаратура дозволяє достовірно проводити визначення більше 20 параметрів крові та 10-сечі. Обстеження проводяться щоденно в Шполянській амбулаторії ЗПСМ. Жителі сіл району мають можливість здати біоматеріал в амбулаторіях та ФАПах при виїзді лікаря за  місцем проживання, а транспорт ЦПМСД  доставить ці зразки в м. Шполу для проведення досліджень протягом дня.  До речі, забір крові на місцях проводимо не тільки для клінічного аналізу, а й біохімічного, які виконуються в лабораторії ЦРЛ. За направленням лікаря можна здати кров і безпосередньо в Шполянській АЗПСМ, кабінет № 45. Також інформуємо, що в лікувальних закладах первинки можна провести діагностику ВІЛ-інфікування швидкими тестами.

Тож запрошуємо всіх жителів Шполянщини відвідати свою амбулаторію чи ФАП та підписати декларацію з обраним лікарем.

 

 

Директор КНП «Шполянський ЦПМСД»

Н. Г. Качан

 

Поділитись:
Перейти до вмісту