Звіт про роботу служби у справах дітей Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади за 2018 рік

Відповідно до чинного законодавства України служба у справах дітей  Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади   забезпечує соціально – правовий захист всіх дітей, а особливо тих, які потребують додаткової уваги з боку держави: дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Служба у справах дітей створилася в Шполянській міській раді об’єднаній територіальній громаді рішенням сесії від 05.07.2018                №21-6/VIII «Про затвердження Положення про службу у справах дітей в Шполянській міській раді об’єднаній територіальній громаді».

З липня місяця працівниками служби проводилась робота щодо організації заходів соціального захисту дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

Станом на 31.12.2018 на первинному обліку в службі перебуває            57 дітей: 21 – дітей-сиріт, 36 – дітей, позбавлених батьківського піклування та 2 – дітей із статусом постраждалих внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, 5 – дітям  встановлена опіка та призначений опікун. Із зазначених категорій дітей перебувають: під опікою та піклуванням – 36 дітей, на вихованні в ДБСТ- 2 дітей, виховуються в прийомних сім’ях – 6 дітей,  навчаються в КЗ «Черкаський навчально реабілітаційний центр» Черкаської обласної ради -1 дитина в Черкаському професійному автодорожньому ліцеї – 2 дітей та у Верхньодніпровському  дитячому будинку інтернаті №2 –          1 дитина.

1 дитина перебуває на тимчасовому влаштуванні, які залишилися без батьківського піклування у родичів, що проживає в м.Шпола.

Протягом року в службі на первинний облік поставлено 3 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 3 дітей, які набули статус дітей, позбавлених батьківського піклування за рішенням суду.               З метою здійснення систематичного нагляду за умовами утримання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування усиновителів, опікунів та піклувальників спеціалістами служби було здійснено обстеження 34 cімей, в яких проживають чи проживатимуть діти зазначених категорій. Порушень прав дітей не виявлено. Під час перевірки значна увага приділялась умовам утримання та виховання дітей в сім`ях, змінам у фізичному та розумовому розвитку дітей під впливом сімейного оточення, рівню адаптованості їх у суспільстві.

Шполянська міська рада об’єднана територіальна громада, як орган опіки та піклування, забезпечує дотримання державних гарантій та реалізації прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на збереження та забезпечення житлом. Станом на 31.12.2018 на квартирному обліку перебуває 12 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також особи з їх числа, які досягли повноліття.

З метою забезпечення захисту прав та законних інтересів дітей, працює комісія з питань захисту прав дитини Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади, роботу якої забезпечує служба у справах дітей, а саме: здійснює прийом громадян з питань що потребують колегіального вирішення, збирає документи, формує справи та виносить питання на розгляд Комісії.  В 2018 року було проведено 6 засідань комісії з питань захисту прав дитини Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади.

З метою забезпечення роботи комісії з питань захисту прав дитини, за результатами звернень громадян та за поданням служби у справах дітей було винесено на розгляд комісії  питання, а саме:  призначення опіки над дітьми, які залишилися без піклування батьків – 5; надання висновків щодо доцільності позбавлення батьківських прав громадян, які неналежно виконують батьківські обов’язки – 3; рішення щодо участі у вихованні дитини одного з батьків, який проживає окремо – 1; про визначення місця проживання малолітніх дітей-1; надання дозволів на дарування, продаж, придбання майна на право власності або право користування яким мають діти – 8;  надано статус дітям, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів -2;  направлено до комунального закладу «Обласний центр соціально-психологічної допомоги» Черкаської обласної ради – 2 дітей та маму для  проходження реабілітації та надання психологічної допомоги.

До  Шполянського районного суду подано 4 позови про позбавлення батьків батьківських прав, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків.

Значна увага приділялась профілактичній роботі, яка спрямована на соціальну адаптацію 2 неповнолітніх, що скоїли правопорушення з цими підлітками та їх батьками проведено відповідну роботу а саме: обстежено житлово побутові умови проживання та проведено профілактичні бесіди а з  батьками проведено профілактичну роботу щодо належного виконання батьківських обов’язків та попереджено про відповідальність згідно з чинним законодавством України.

В 2018 року представники служби брали участь у 2 судових засіданнях щодо  позбавлення батьківських прав . На постійному контролі в службі у справах дітей перебуває питання жорстокого поводження з дітьми та попередження насильства в сім’ї.

Протягом 2018 року до служби надійшло 2 повідомлень щодо жорстокого поводження з дітьми, фактичного підвердження не було.

З метою підвищення ефективності в роботі з дітьми та підлітками, покращення співпраці із навчальними закладами з результатами проведених заходів в 2018 році, службою у справах дітей повернуто до навчальних закладів 2 дітей.

З метою забезпечення належних умов для виховання та розвитку дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування створена:

1.Програма «Надання грошової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування на 2018-2019 навчальні роки,        2019-2020 навчальні роки» рішенням виконавчого комітету виплачено 20 дітям одноразову допомогу на суму 34 000 гривень;

  1. Програма «Надання допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавлених батьківського піклування, після досягнення 18 річного віку» рішенням виконавчого комітету виплачено 1 дитині в сумі 1810-00 гривень.

3 метою сприяння вирішенню матеріально-побутових, медичних проблем дітей-інвалідів з діагнозом дитячий церебральний параліч (ДЦП), створена:

1.Програма «Сприяння вирішенню матеріально-побутових, медичних проблем  дітей-інвалідів з діагнозом дитячий церебральний параліч (ДЦП)» Шполянської об’єднаної територіальної громади у 2018 -2020 роки» рішенням виконавчого комітету виплачено 16 дітям  на суму 30 400 гривень;

2.Програма «Про відшкодування за проїзд хворим дітям-інвалідам з діагнозом дитячий церебральний параліч, що проходять реабілітацію в Звенигородській загальноосвітній школі-інтернат І-ІІІ ступенів – спортивний ліцей Звенигородської районної ради Черкаської області та осіб, які їх супроводжують, на 2019-2020 роки» згідно рішення виконавчого комітету 2 дітям та 2 особам, які супроводжають  повернуті кошти на суму 201,14 гривень.

            З метою забезпечення виконання завдань в частині соціального захисту населення, підвищення рівня соціальної захищеності хворих з хронічною нирковою недостатністю, що отримують лікувальні процедури створена.

Програма «Відшкодування за проїзд хворим з хронічною нирковою недостатністю, що проходять лікування в КЗ «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради» філія відділення нефрології та діалізу м.Звенигородка на 2018 рік», щомісячно згідно поданих заяв та підтверджуючих квитків, рішенням виконавчого комітету відшкодовувалась 2 особам за проїзд.

З метою забезпечення належних умов для виховання та розвитку дітей, які виховуються в сім’ї з низьким матеріальним достатком.

Щомісячно згідно поданих заяв батьків та клопотання  закладів загальної середньої освіти Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади  в навчальному році,  проведено службою у справах дітей  акти обстеження умов проживання сім’ї та продано на виконавчий комітет Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади 30 проектів рішень про звільнення від плати за харчування даних дітей.

Щомісячно службою у справах дітей проводилося привітання людей, які досягли 90-річчя та більше.

На протязі року готувалися рішення та розпорядження по територіальному центрі:

  1. Про прийняття з комунальної власності Шполянської районної ради Черкаської області  в комунальну власність Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади частини майна,  закріпленого за територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шполянського району;
    • Підготовлено розпорядження «Про утворення комісій для проведення  інвентаризації частини майна в територіальному центрі соціального  обслуговування(надання соціальних послуг)  Шполянського району.

2.«Про надання згоди на передачу частини  майна реабілітаційне обладнання «Альма» Територіального центру соціального обслуговування (надання  соціальних послуг).

2.1.  Підготовлено  розпорядження  «Про утворення комісій для проведення  інвентаризації частини майна в територіальному центрі соціального  обслуговування(надання соціальних послуг)  Шполянського району.

2.2. Реабілітаційне обладнання «Альма» передано безкоштовно в користування до Центральної районної поліклініки в масажний кабінет. Відтепер дітки  міської громади і району, які мають інвалідність (діагноз: дитячий церебральний параліч) можуть безкоштовно проходити основний комплекс реабілітаційних заходів: масаж при ДЦП, ЛФК і лікувальна гімнастика при ДЦП.

  1. «Надати згоду на прийняття в комунальну власність Шполянської міської об’єднаної територіальної громади, в особі Шполянської міської ради, частину майна (будівлі, споруди, приміщення, земельні ділянки, транспортні засоби, обладнання, документи та матеріали в електронному та паперовому виглядах, та інше), закріпленого (належить терцентру на праві власності та/або користування (оренди)) за територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шполянського району»

3.1. Підготовлено розпорядження  «Про утворення комісій для проведення  інвентаризації частини майна в територіальному центрі соціального  обслуговування(надання соціальних послуг)  Шполянського району.

 

На протязі року згідно поданої заяви громадянина, рішенням виконавчого комітету Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади призначено опіку над особою визнаною недієздатною.

 

Щомісячно  службою у справах дітей подавався  моніторинг процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування у сфері соціальної політики;

         Щомісячно службою у справах дітей надавалась інформація по напрямках:

  • соціальний захист населення;
  • служба у справах дітей;
  • внутрішньо переміщені особи;
  • обласний контактний центр (Урядова гаряча лінія).
Поділитись:
Перейти до вмісту