Мова єднає людей: у міській раді написали «Диктант єдності громади»

21 лютого, у Міжнародний день рідної мови, всі бажаючі жителі Шполянської ОТГ писали «Диктант єдності громади». Разом із шполянами перевіряли себе на знання рідної мови й представники влади об’єднаної громади, вчителі загальноосвітніх шкіл, вихователі дитячих садочків, учні старших класів. Взяла участь у диктанті й заступник голови Шполянської районної ради, Лідія Татарина, представляючи районну владу.

       Перед аудиторією виступив перший заступник міського голови, Олександр Кузуб, який відзначив, що нерідко українці  розмовляючи використовують багато російських слів, звертаються російською мовою до тих, хто не знає української мови або не розмовляє нею. Тому Олександр Миколайович закликав присутніх учити українську, говорити українською і пам’ятати, що рідна мова — це те, що нас ідентифікує як націю.

Традиція написання диктанту єдності започаткована в минулому році відділом освіти Шполянської міської ради ОТГ. Як зазначила начальник відділу Ірина Каландирець, приємно бачити, що аудиторія охочих перевірити себе на знання рідної мови колосально зростає. Минулого року диктант писали близько 10-ти осіб, цього року бажаючими наповнилась майже вся сесійна зала міської ради.

  • Ідея заходу – не пошук помилок у диктанті, а прагнення до диктантів без помилок, не перевірка грамотності, а єднання грамотних жителів об’єднаної громади, – зауважила Ірина Каландирець.

Текст диктанту, у цьому році, надиктовувала талановита школярка, неодноразова призерка обласних творчих конкурсів, олімпіад з української мови і літератури, конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН, Каріна Кішук (учениця 10 класу міської ЗОШ № 3-гімназія). У цілому ж текст був короткий, але насичений — і змістовно, і граматично, і синтаксично.

Після написання диктанту аудиторію чекала друга приємна частина —проведення локації «Раджу прочитати».  Присутні розповідали про улюблену прочитану книгу українською мовою, переказуючи короткий зміст, глибоку суть, чому повчає книга, словом радили всім прочитати.

Насамкінець усі учасники зійшлися на думці, що такі акції водночас об’єднують і випробовують, дають змогу перевірити себе і закликають усіх вивчати рідну мову, любити й користуватися нею.

Поділитись:
Перейти до вмісту