У Шполянській міській ОТГ створено молодіжну раду

Сьогодні на черговій сесії Шполянської міської ради депутати прийняли рішення про створення молодіжної ради при Шполянській міській раді. Молодіжна рада – це консультативно-дорадчий орган, представницький орган з питань молодіжної політики, покликаний сприяти взаємодії виконавчих органів місцевого самоврядування та молоді у вирішенні питань, пов’язаних із життям молоді та її участю в усіх сферах життя суспільства.

Це інструмент молодіжного “голосу”, який дає можливість почути молодих людей, що дуже важливо, адже наразі молодь стрімко виїздить з малих громад. Такі ж проблеми мали і багато країн Європейського Союзу. Проте, вони змогли виправити ситуацію саме через інструмент молодіжних консультативно-дорадчих органів (молодіжні ради, молодіжні парламенти).

До складу молодіжної ради увійдуть до 35 членів віком від 14 до 35 років. Подавати заявки до участі можна буде з 1 квітня до 3 травня. Потім ініціативна група розгляне, оцінить кожну заявку та складе рейтинг кандидатів. На установчих зборах учасники шляхом голосування затвердять склад молодіжної ради та нададуть на остаточне затвердження виконавчому комітету Шполянської міської ради, повноправним членом якого може стати і голова майбутньої молодіжної ради. Строк повноважень складу молодіжної ради становитиме два роки.

Члени молодіжної ради матимуть молодіжний простір в центральній частині міста (приміщення міської ради). Це місце для навчань, втілення проектів, презентацій, майстер-класів, зустрічей та здорового відпочинку. На цей час партнер громади – громадська організація «Молодіжні ініціативи Шполянщини» розпочала підготовчі роботи для ремонту приміщення.

Міський голова вважає, що потрібно розвивати ключові навички свідомої та активної молоді громади, яка згодом формуватиме нові, перспективні ідеї для розвитку, – «Молодіжна політика в громаді  орієнтована на формування комфортного середовища для життя та розвитку молоді, а пріоритетними напрями її реалізації є розвиток молодіжної інфраструктури і залучення молоді до процесу розроблення й ухвалення рішень та контролю за їх виконанням. Саме тому ми прикладемо всі зусилля, щоб молодіжна рада та молодіжний простір для неї запрацювали вже до 1 червня».

Поділитись:
Перейти до вмісту