У селі Скотареве побудують православну каплицю

У селі Скотареве, Шполянської ОТГ побудують нову православну каплицю на честь Воздвиження Животворчого Хреста Господнього. Люди хочуть щоб у їхньому селі була справжня українська церква, а влада об’єднаної громади, враховуючи інтереси селян, вже виділила під будівництво земельну ділянку. Служіння у православній каплиці правитиме ієрей, Ігор Лозіцький.

Каплицю будуватимуть на місці колишнього дитячого садка і вже розпочались перші підготовчі роботи. Раніше у селі Скотареве існував храм Воздвиження Животворчого Хреста Господнього, але з приходом комуністичного режиму священну будівлю було зруйновано. Тривалий час в якості церкви віряни використовували приміщення місцевого магазину, але цей православний храм підпорядковується Московському патріархату (російська церква).

Україна долала важкий шлях до своєї незалежності та свободи. Великими зусиллями представників духовенства та всіх вірян вдалося здобути власну духовну незалежність — церква України отримала томос про автокефалію.

Заплатили високу ціну за збереження цілісної держави і жителі села Скотареве. Найбільше тамтешніх чоловіків пішли воювати на передову і найбільше втратили своїх синів поміж іншими населеними пунктами громади. Тому місцяни мають вагому причину — відновити духовну споруду і молитись Господу за мир і спокій рідної країни, за її синів і дочок в українській церкві.

Зведення каплиці ініціювали міський голова, Сергій Кравченко та в.о. старости села Скотареве, Андрій Запісецький. Кошти на будівницво селяни збирали як то кажуть: «з миру по нитці». Виготовити проектну документацію безкоштовно допоміг архітектор, Ярослав Ващенко. Він народився і виріс у Скотареве. Зараз живе і працює у столиці, але надзвичайно любить своє рідне село, тому хоче творити благодійну справу спільно із земляками. Також інвестують у майбутню каплицю приватні підприємці та пересічні жителі села, і, безпосередньо, беруть участь у процесі будівництва.

Настоятель майбутньої каплиці на честь храму Воздвиження Животворчого Хреста Господнього ПЦУ, Ігор Лозіцький зазначає, що крім недільних літургій та відзначення великих православних свят у каплиці також проводитимуть таїнство хрещення та молебні за покійними.

Настав час духовної незалежності України і кожна місцева громада може мати власну православну церкву — громада села Скотареве вже активно втілює це у життя.

Поділитись:
Перейти до вмісту